يكشنبه 19 آذر 1402 | Sunday 10 December 2023

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر از تخصیص 40 میلیارد تومان برای تکمیل پل جدید روستای درودگاه و 200 میلیارد تومان برای تکمیل جاده «تنگ‌ارم - نمازگاه- بوشکان» که از خواسته‌های چندین ساله اهالی این منطقه کوهستانی بود خبرداد.

به گزارش دیارجنوب ، عبدالکریم اخترشناس با اشاره به ابلاغ مصوبات سفر دوم هیات دولت به استان افزود: هشت مصوبه با اعتبار ۸۴۲ میلیارد تومان رهاورد سفر دوم ریاست جمهوری و دولت مردمی ایران قوی در بخش راهداری بوشهر است.
اخترشناس با بیان اینکه در سفر نخست هیات دولت ۳۷ میلیارد تومان برای پروژه‌‎های راهداری استان اختصاص یافت، ادامه داد: رشد قابل توجه اعتبار پروژه‌های راهداری در سفر دوم هیات دولت، نویدبخش پروژه‌های مهمی در زمینه نگهداری، ترمیم و ارتقای ایمنی راه‌های مواصلاتی استان است.
وی به تشریح جزئیات ۸ مصوبه ابلاغی از سفر دوم ریاست جمهوری در بخش راهداری پرداخت و اظهار داشت: در راستای حذف نقاط حادثه‌خیز، برای اصلاح محور «بردخون- دیر»، «کُناری- شهنیا»، فاز دوم «اصلاح پیچ‌های جاشک»، تکمیل «محور ریز- سرچشمه- باغان» و «جاده باغتاج» دشتستان ۱۷۰ میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه، سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای و شورای راهبردی پتروشیمی‌ها تخصیص یافت.
اخترشناس افزود: تکمیل تعریض و بهسازی مسیر «ناصری - شنبه»، راه روستایی «باغان - سرچشمه» و تعریض «پل آبنمای روستای کردلان» که از مطالبات دیرینه اهالی بخش شنبه دشتی می‌باشد هم مورد توجه دولت واقع شده و ۱۵۵ میلیارد تومان از منابع سازمان برنامه و بودجه و مسئولیت های اجتماعی وزارت نفت برای آن پیش بینی شده است.


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر از اختصاص ۳۰ میلیارد تومان برای اصلاح و بهسازی محور دیلم- بهبهان تا گردنه عامری خبر داد و افزود: ۴۰ میلیارد تومان برای تکمیل «پل جدید روستای درودگاه» دشتستان و ۶۷ میلیارد تومان برای تعریض جاده «شیرینو تا سه راهی گله‌دار» در جنوب استان از دیگر مصوبات ابلاغی سفر دوم هیات دولت به استان می‌باشد.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: تکمیل جاده «تنگ‌ارم - نمازگاه- بوشکان» از خواسته‌های چندین ساله اهالی این منطقه کوهستانی بود که به این منظور در سفر دوم هیات دولت ۲۰۰ میلیارد تومان از محل مسئولیت‌های اجتماعی وزارت نفت تخصیص یافت.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر یکی دیگر از مصوبات دولت اختصاص ۱۷۰ میلیارد تومان برای تکمیل محور «ریز به دژگاه» اعلام کرد و یادآور شد: پیش از این برخی قطعات این محور در استان بوشهر بازگشایی گردیده و درصورت تکمیل آن، مسیر جنوب استان بوشهر به فارس را ۷۰ کیلومتر کوتاه‌تر خواهد کرد.
وی از تعهد ۱۰ میلیارد تومانی شرکت ایمیدور برای بهسازی جاده‌های خسارت دیده از حمل مصالح معدنی یادآور شد: دولت مردمی ایران قوی مصمم است مصوبات سفر استانی را طی سالهای ۱۴۰۲ تا ۱۴۰۴ به سرانجام برساند تا مردم در کوتاه‌ترین زمان ممکن از شیرینی خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی بهره‌مند شوند.
اخترشناس در پایان از اجرایی شدن مصوبات راهداری در سفر نخست هیات دولت خبر داد و یادآور شد: فاز نخست ایمن‎سازی پیچ‎های جاشک، قطعه اول بهسازی و تعریض محور بردخون - دیر، فاز اول بازگشایی محور ریز- دژگاه و تکمیل راه آسفالت آخرین روستای ۵۰ خانواری استان (سرچشمه) از مصوبات سفر مهرماه ۱۴۰۰ ریاست جمهوری در بخش راهداری بود که به سرانجام رسیدند یا درحال اجرا و تکمیل است.

.

استان بوشهر

Template Design:Dima Group