يكشنبه 30 ارديبهشت 1403 | Sunday 19 May 2024

دختر ۹ ساله ای که در ساختمان یکی از مدارس ابتدایی مشهد گیر افتاده بود، هنگام خروج از لابه لای حفاظ پنجره کلاس، به طرز دلخراشی جان باخت.

به گزارش دیارجنوب به نقل از خراسان: این حادثه تاسف بار روز گذشته در بخش احمدآباد مشهد در حالی رخ داد که در ساعت ۱۱:۴۵ زنگ تعطیلی مدرسه ابتدایی در روستای جنبددراز به صدا درآمد و همه دانش آموزان مدرسه را ترک کردند.
هنوز دقایقی از تعطیلی مدرسه نگذشته بود که دانش آموز ۹ ساله ای به نام «زهرا- و» به خاطر آورد یکی از لوازمش را در کلاس جا گذاشته است.او سراسیمه به مدرسه بازگشت و به داخل کلاس رفت اما در این لحظه، مدیر از مدرسه خارج شد و درهای مدرسه را قفل کرد. از سوی دیگر دختر دانش آموز با برداشتن لوازمش، قصد خروج از ساختمان را داشت که با قفل در مواجه شد. این دختر که حدود ۲ ساعت در مدرسه گیر افتاده بود با فریاد تلاش کرد تا راه نجاتی بیابد اما زمانی که متوجه شد کسی صدایش را نمی شنود به سمت حفاظ های پنجره رفت و سعی کرد خود را نجات دهد. او ابتدا پاها و پیکرش را از لای حفاظ رد کرد اما ناگهان تعادل خود را از دست داد و با آویزان شدن از پنجره، گردنش لای حفاظ گیر کرد و بدین ترتیب بر اثر انسداد راه تنفسی جان خود را از دست داد.

hadese1
پدر و مادر «زهرا» که از تاخیر وی نگران شده بودند پس از پرس و جو از همکلاسی های وی، به طرف مدرسه به راه افتادند و با دیدن پیکر آویزان دخترشان، هراسان و مضطرب به سمت پنجره دویدند، آن ها با سنگ و هرچه دم دست شان بود حفاظ های آهنی را کج کردند و پیکر دختر بچه را در حالی به مرکز بهداشت شهر ملک آباد رساندند که دیگر او علایم حیاتی نداشت. دقایقی بعد با گزارش این حادثه تکان دهنده به قاضی ویژه قتل عمد مشهد، بی درنگ قاضی «محمود عارفی راد» عازم روستای جنبددراز شد و به تحقیق در این باره پرداخت. اگرچه بررسی های مقدماتی از یک حادثه تلخ حکایت می کرد اما باز هم به دستور قاضی شعبه ۲۱۱ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، گروهی از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی و همچنین پزشک قانونی در مدرسه ابتدایی حضور یافتند و به تحقیقات کارشناسی پرداختند.
در ادامه رسیدگی به این پرونده و با دستور مقام قضایی ، خانم مدیر مدرسه که «الف- ک» نام دارد به اتهام قصور و سهل انگاری در حالی بازداشت شد که مدعی بود هنگام خروج از مدرسه به همه کلاس ها سرزده و دانش آموزی را ندیده است! بررسی های بیشتر در این باره همچنان ادامه دارد.

/

استان بوشهر

Template Design:Dima Group