يكشنبه 19 آذر 1402 | Sunday 10 December 2023

مدیر کل دامپزشکی استان بوشهر از تولید یک صد هزارقطعه مولد میگو در استان خبر داد و گفت : 7 هزار تن میگو پرورشی از استخرهای پرورشی استان برداشت شده است.

به گزارش دیارجنوب ، مهدی تنگستانی در نشست خبری روز سه شنبه 4مهر ماه با اشاره به برگزاری اردوهای جهادی در پیشگیری از بیماری‌های دام و طیور، اظهار داشت: در این راستا سال قبل 7 اردوی جهادی توسط دامپزشکی انجام و 3.5 میلیون راس دام علیه شش بیماری به‌صورت رایگان واکسینه شدند.

وی با بیان اینکه امسال تاکنون در قالب 12 اردوی جهادی 1.3 میلیون راس دام سبک و سنگین به‌صورت رایگان علیه بیماری‌های مختلف واکسینه شده است گفت: اردوهای جهادی دامپزشکی برای حضور در مناطق عشایری و روستایی و دامداری‌ها تا پایان سال ادامه دارد.

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر نظارت مستمر از مراکز عرضه فرآورده‌های دامی، بهداشت عمومی و مواد غذایی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: در یک سال گذشته 57 هزار 334 مورد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی در استان بوشهر شده است که 10 هزار و 103 مورد غیربهداشتی بوده است.

dampezeshki nashast 1

تنگستانی از ضبط یک‌ میلیون و 108 هزار کیلوگرم فرآورده غیربهداشتی خبر داد و بیان کرد: از این میزان فرآورده ضبط شده 716 هزار و 802 کیلوگرم معدوم شده است.

وی نظارت بر 14 میلیون قطعه مرغ کشتار شده را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: از این تعداد نظارت 32 هزار و 819 لاشه طیور ضبط شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر از نظارت بر 31 هزار و 491 دام کشتار شده در استان خبر داد و افزود: در این عرصه 112 لاشه دام ضبط شده است.

تنگستانی به عملکرد در حوزه تکثیر میگو پرداخت و تصریح کرد: در 24 مرکز تکثیر فعال میگو استان بوشهر حدود 2 میلیارد قطعه بچه میگو تولید و در استخرهای پرورشی ذخیره‌سازی شد.

وی از تولید 100 هزار قطعه مولد میگو در استان خبر داد و بیان کرد: در این راستا بیش از 50 هزار آزمایش برای ردیابی بیماری میگو انجام شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر با بیان اینکه 11 میلیون بچه میگو مورد آزمایش قرار گرفته است گفت: در 10 سایت پرورش میگو استان بوشهر حدود 2 میلیارد قطعه بچه میگو در 4 هزار و 934 استخر پرورشی ذخیره‌سازی شد که به سبب بیماری باکتری در استخر پرورشی برداشت زودهنگام در دستور کار قرار گرفت و تاکنون 30 درصد تولیدات برداشت شده است.

تنگستانی از برداشت 7 هزار تن میگو پرورشی از استخرهای پرورشی استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان فصل برداشت میگو تا آخر مهر ماه بین 17 هزار تا 20 هزار تن میگو برداشت شود که نسبت به سال گذشته کاهش دارد.

dampezeshki nashast 1dampezeshki nashast 1dampezeshki nashast 1dampezeshki nashast 1

.

استان بوشهر

Template Design:Dima Group