چهارشنبه 8 آذر 1402 | Wednesday 29 November 2023

معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: دومین سفر رئیس جمهور به بوشهر ۸۳ مصوبه و ۸۱ هزار میلیارد ریال در پی داشت.

به گزارش دیارجنوب، محسن منصوری عصر جمعه در نشست شورای اداری استان بوشهر با اشاره به مصوبات دومین سفر رئیس جمهور به استان بوشهر بیان کرد: اظهار داشت: در این سفر ۸۲ مصوبه با ۸۱ هزار میلیارد ریال به تصویب رسید.
وی تکمیل زیرساخت‌های منطقه اقتصادی شمال استان را از مصوبات مهم این سفر عنوان کرد و ادامه داد: تکمیل باند دوم محور دالکی - کنار تخته و تکمیل سدهای دالکی، دهرود و خائیز از دیگر مصوبات مهم است.

moaven raeisi
معاون اجرایی رئیس جمهور از تصویب تکمیل کریدور ساحلی جنوب و تکمیل فاضلاب‌های بوشهر، گناوه و دیلم خبر داد و اضافه کرد: تسریع در تکمیل راه آهن بوشهر به شیراز از دیگر مصوبات مهم است.
وی تکمیل زیرساخت‌های میراث فرهنگی و بافت‌های تاریخی استان را از دیگر مصوبات دانست و افزود: احداث بیمارستان‌های بوشهر، برازجان و مجتمع دندان پزشکی از دیگر مصوبات سفر است.
منصوری با اشاره به مشارکت بنگاه‌های بزرگ اقتصادی و مجموعه‌های نفتی در توسعه استان بوشهر بیان کرد: این صنایع بیش از ۵۰ میلیارد ریال در حوزه‌های نفت و پتروشیمی و حوزه‌های بالا دست تعهد کردند.
وی با اشاره به مصوبات دور اول سفر به استان بوشهر بیان کرد: بیش از ۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان پروژه در این سفر مصوب شد که بیشتر آن باید تا ۱۴۰۳ تکمیل و بهره‌برداری شود.
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه ۴۱ درصد از تعهدات، اجرایی و عملیاتی شده است خاطرنشان کرد: مابقی هم سال آینده و سال ۱۴۰۳ تخصیص داده می‌شود./ مهر

استان بوشهر

Template Design:Dima Group