يكشنبه 2 ارديبهشت 1403 | Sunday 21 April 2024

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: طی ۲ هفته آینده قیمت گوشت قرمز ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان کاهش می‌یابد.

به گزارش دیارجنوب، سید محمد آقا میری صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: در راستای کاهش قیمت گوشت قرمز در سطح کشور اقدامات و پیگیری‌های ویژه‌ای صورت گرفته است.
وی از برنامه ریزی برای واردات دام زنده و گوشت گوسفندی گرم از کشورهای مجاز خبر داد و خاطرنشان کرد: طی ۲ هفته آینده قیمت گوشت قرمز ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان کاهش می‌یابد.
رئیس سازمان دامپزشکی با اشاره به اینکه واردات لاشه گوشت گرم و دام زنده طبق پروتکل‌های بهداشتی هیچ مانعی ندارد افزود: پیش‌بینی می‌شود که با انجام واردات شاهد کاهش قیمت گوشت باشیم.

goosht
وی با اشاره به اینکه همه کمبودها نیز با واردات گوشت قرمز رفع می‌شود اضافه کرد: در حال حاضر از مجموع حدود ۸۰۰ هزار تن گوشت تولیدی در کشور، ۲۰۰ هزار تن معادل ۲۵ درصد توسط عشایر تولید می‌شود.
آقا میری پیشگیری از شیوع بیماری‌های دام را یک برنامه مهم دانست و اضافه کرد: حفظ سرمایه‌های دامی در دستور کار است و با واکسیناسیون در این زمینه اقدامات اساسی انجام می‌شود.
وی حمایت از عشایر را ضروری دانست و گفت: عشایر با تمام توان در حال خدمت به مردم هستند و باید برای رفع مشکلات آنها تلاش شود./ مهر

استان بوشهر

Template Design:Dima Group