يكشنبه 30 ارديبهشت 1403 | Sunday 19 May 2024

کیت تشخیص کرونای یک شرکت نانویی در مدت زمان کمتر از ۱۵ دقیقه، با حساسیت و دقت بالا می‌تواند نتیجه ابتلا به کرونا را اعلام کند.

به گزارش دیارجنوب به نقل از مهر ، شرکت فرین بهبود تشخیص، کیت تشخیص سریع کووید ۱۹ (SARS-CoV-۲)، کیت تشخیص سریع تروپونین آی (Troponin I)، کیت تشخیص سریع بارداری (HCG) و کیت تشخیص سریع خون مخفی در مدفوع (FOB) را در سبد محصولات نانویی خود دارد.

تست سریع آنتی ژن اختصاصی کرونا، یک روش سریع لترال فلو ایمنواسی برپایه غشا برای تشخیص کیفی آنتی ژن‌های SARS-CoV-۲ است. در حین آزمایش، آنتی ژن‌های کرونا که احتمالاً در نمونه بیمار وجود دارد، با نانوذرات پوشانده شده با آنتی بادی موجود در آزمایش واکنش نشان می‌دهند. کمپلکس حاصل در اثر کروماتوگرافی به علت خاصیت مویینگی در غشای نوار به سمت جلو حرکت می کند.

اگر نمونه حاوی آنتی‌ژن‌های SARS-CoV-۲ باشد، این آنتی‌ژن‌ها به آنتی بادی‌های SARS-CoV-۲ پوشانده شده در منطقه خط تست (T) متصل می‌شوند و یک خط رنگی روی نوار آزمایش ایجاد می‌کنند، که نشان دهنده نتیجه مثبت است.

corona daroo saratan

اگر آنتی‌ژن‌ها در نمونه وجود نداشته باشند، هیچ خط رنگی در منطقه خط آزمایش (T) ظاهر نمی‌شود که نشان دهنده نتیجه منفی است.

برای کنترل فرایند، همیشه یک خط رنگی در منطقه خط کنترل (C) ظاهر می‌شود، که نشان می‌دهد روش تست به درستی انجام شده است و اجزای آزمون همانطور که در نظر گرفته شده عمل کرده‌اند.

از جمله ویژگی‌های مثبت این کیت می‌توان به حساسیت و انتخابگری بسیار بالا، نتایج ایمن و دقیق در کمتر از ۱۵ دقیقه و خوانش ساده و آسان اشاره کرد.

.

استان بوشهر

Template Design:Dima Group