پنجشنبه 9 آذر 1402 | Thursday 30 November 2023

استاندار بوشهر گفت: در محور دالکی- کنارخته سالانه میانگین ۳۵ نفر در اثر سوانح رانندگی جان خود را از دست می دهند که هفت هزار میلیارد ریال برای تعرض و حذف نقاط حادثه خیز این مسیر ۲۸ کیلومتری اختصاص یافته است.

به گزارش دیارجنوب ، احمد محمدی‌زاده روز جمعه در نشست با مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر اظهار کرد: با اجرا این طرح طول محور با کاهش ۱۰ کیلومتر به ۱۸ کیلومتر کاهش یافته محور بزرگراهی بوشهر- شیراز در محدوده استان بوشهر به اتمام می‌‎رسد.

وی بیان کرد: مطالعات آزاد راه بوشهر-شیراز نیز به عنوان یکی از مهم‌ترین اولویت‌های استان بوشهر اکنون توسط مشاور در حال انجام است.

استاندار بوشهر افزود: وقتی هنوز بزرگراه بوشهر- شیراز تمام نشده مطالبه احداث آزادراه نیز مورد توجه مسئولان ارشد کشور قرار نمی‌گرفت اما با عملیاتی شدن قطعه‌‎های پایانی بزرگراه بوشهر-شیراز شرایطی فراهم شد تا آزاده راه محور یاد شده نیز عملیاتی شود که در این زمینه استان‌های بوشهر و فارس با جدیت طرح را دنبال کردند تا موافقت نامه احداث آن صادر شود.

محمدی زاده ادامه داد: در سفر رئیس جمهور به استان فارس ، افتتاح آزادراه شیراز- اصفهان فرصت غنیمت شمرده شد تا مسئولان استان های بوشهر و شیراز درخواست کنند این محور آزادراهی به خلیج فارس متصل و دریاهای کشورهای به یکدیگر اتصال پیدا کنند.

وی گفت: بعد از بیان اهمیت این طرح آزادراهی رئیس جمهور موافقت خود را برای احداث آزادراهی بوشهر-شیراز اعلام کرد.

استاندار بوشهر در ارتباط با سد دالکی نیز اظهار کرد: در آغاز دولت سیزدهم با ۲۱ درصد پیشرفت تحویل گرفتیم و به ۵۲ درصد پیشرفت فیزیکی ظرف ۱۸ ماه رسیده است.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت این طرح انتظار است خبرنگاران از طرح سد دالکی بازدید میدانی داشته و از نزدیک در جریان پیشرفت فیزیکی آن قرار گیرند.

محمدی زاده در ارتباط با ته لنجی نیز عنوان کرد: قانون ساماندهی واردات «کالای ته لنجی» در مجلس تایید شده و شورای نگهبان به آن ایراداتی داشته که باید برطرف شود.

محمدی زاده با اشاره به صدور مجوز سفر نخست لنج‌های تجاری در سال جاری، اظهار کرد: پیگیری برای دریافت مجوز دوم سفر لنج‌ها نیز در حال انجام است .

استاندار بوشهر در ارتباط با وضعیت تیم‌های فوتبال ایرانجوان و شاهین بوشهر نیز اظهار کرد: تلاش برای یافتن حامی مالی مناسب برای این‌ تیم‌ها در حال انجام است که تا زمان تحقق این مهم سعی داریم از محل ظرفیت‌های موجود به تیم‌های ایرانجوان و شاهین بوشهر نیز کمک شود.

وی همچنین در ارتباط با ساخت شهرهای ساحلی نیز اظهار کرد: ۸۰ درصد شهرهای مهم دنیا در کنار دریا واقع است که این مهم به واسطه وجود ظرفیت‌های زیاد در کنار دریا است.

محمدی زاده ادامه داد: براساس سیاست‌های کلی نظام بخشی از جمعیت کشور به حاشیه ساحل انتقال می شود که این مهم با ساخت ۲۰ شهر جدید در سواحل خلیج فارس و دریای عمان محقق شود.

وی گفت: سهم استان بوشهر نیز چهار شهر است که باید پس از مطالعات زمینه عملیاتی شدن آن محقق خواهد شد.

.

استان بوشهر

Template Design:Dima Group