يكشنبه 30 ارديبهشت 1403 | Sunday 19 May 2024

فرمانده مرزبانی استان بوشهر از کشف ۶ میلیارد تومان کالای قاچاق با مشارکت این فرماندهی با نیروی انتظامی چهار محال و بختیاری خبر داد.

به گزارش دیارجنوب، سرهنگ یدالله خسروی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به رصد شبانه‌روزی تردد شناورها در خلیج‌فارس و مرز ساحلی استان بوشهر اظهار داشت: با تجهیز شدن فرماندهی مرزبانی استان بوشهر به امکانات پیشرفته همه نوار ساحلی و مرز دریایی خلیج‌فارس تحت پایش و رصد مستمر قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه تحقق شعار سال در راستای جهش تولید در دستور کار فرماندهی مرزبانی استان بوشهر قرار دارد گفت: در مقابله با سوء‌استفاده کنندگان اقتصادی ازجمله جابجایی کالای قاچاق از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌شود.

kalaye ghachagh
فرمانده مرزبانی استان بوشهر قاچاق کالا را سبب بروز مشکلات اقتصادی، اشتغال‌زایی و بهداشتی و سلامتی جامعه دانست و بیان کرد: کالاهایی که بدون نظارت دستگاه‌های ذیربط وارد می‌شود سبب بروز مشکلات در بخش‌های مختلف خواهد شد که برخورد قاطع با قاچاقچیان در دستور کار مرزبانی قرار دارد.
خسروی از انجام عملیات مشترک مرزبانی استان بوشهر با نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری خبر داد و خاطرنشان کرد: در راستای مبارزه و جلوگیری از ورود و خروج کالای قاچاق، مرزبانان موفق شدند با اقدامات اطلاعاتی مشترک با فرماندهی انتظامی چهارمحال و بختیاری مقادیر زیادی کالای قاچاق از یک دستگاه کامیون کشف کنند. از این کامیون کالاهایی شامل لوازم خانگی ، ظروف چینی، بلورجات و صدها قلم کالای دیگر کشف شد.
فرمانده مرزبانی استان بوشهر با اشاره به معرفی دو متهم در این عملیات به مراجع قضایی گفت: براساس نظر کارشناسان ارزش کالای قاچاق کشف شده افزون بر 6 میلیارد تومان برآورد شده است. مبارزه با قاچاق یکی از اولویت‌های مرزبانی است و از مردم همیشه در صحنه درخواست می‌شود هرگونه موارد را به مرزبانی استان اطلاع دهند.
.

استان بوشهر

Template Design:Dima Group