شنبه 29 ارديبهشت 1403 | Saturday 18 May 2024

استاندار بوشهر با بیان اینکه اکنون ظرفیت تولید آب از تاسیسات آب‌شیرین‌کن این استان ۱۰۵ هزار مترمکعب است گفت: تا پایان دولت سیزدهم در شهریورماه ۱۴۰۴ میزان تولید آب شرب استان بوشهر به ۲۲۰ هزار مترمکعب خواهد رسید.

به گزارش دیارجنوب، احمد محمدی‌زاده شامگاه شنبه در برنامه گفت‌وگو با بیان اینکه توجه ویژه‌ای برای حل مشکل تأمین آب شرب، کشاورزی و صنعتی در دولت سیزدهم شده است اظهار داشت: رودخانه حله که سه شهرستان بوشهر، دشتستان و گناوه تحت پوشش دارد برای احیا آن اقدامات لازم با مشارکت بسیج سازندگی انجام شد.
وی با بیان اینکه آب رودخانه حله به حداقل رسید و زمینه خشک شدن تالاب حله فراهم شده بود گفت: با عملیات لایروبی کانال رودخانه حله آب در آن جریان یافت و تاکنون 4 نوبت آبگیری شده و تالاب حله در حال احیا شدن است.

ahmad mohammadi z
استاندار بوشهر به طرح‌های شیرین‌سازی آب دریا پرداخت و بیان کرد: تا قبل از تشکیل دولت سیزدهم ظرفیت تولید آب از تأسیسات آب‌شیرین‌کن کن 35 هزار مترمکعب بود که با تکمیل طرح‌های در دست اجرا در 2.5 سال گذشته اکنون ظرفیت تولید آب شرب از این تأسیسات به 105 هزار مترمکعب رسیده است.
محمدی‌زاده اضافه کرد: در کنار این تأسیسات واحدهای جدید آب‌شیرین‌کن در نقاط مختلف شهری و روستایی استان بوشهر مجموعا به ظرفیت 125 هزار مترمکعب طراحی و اجرایی شد.
وی با بیان اینکه بزرگترین تأسیسات آب‌شیرین‌کن توسط سازمان انرژی اتمی در جوار نیروگاه اتمی بوشهر در حال ساخت است گفت: ظرفیت این آب‌شیرین‌کن 75 هزار مترمکعب است که روند اجرایی آن مطلوب است.
استاندار بوشهر از ساخت آب‌شیرین‌کن در شهرهای دیر، بنک، عسلویه، هلیله، تنگستان، بوشهر، سیراف - جم خبر داد و خاطرنشان کرد: در موضوع آب‌شیرین‌کن بر اساس برنامه‌ریزی تا پایان دولت سیزدهم آیت‌الله رئیسی تا شهریور ماه سال 1404 ظرفیت تولید از این تأسیسات به 220 هزار مترمکعب خواهد رسید که ضمن حل مشکلات آب شرب شهرها و روستاهای استان بوشهر می‌توان آب برخی نقاط دیگر استان‌ها را تأمین کرد./ تسنیم
.
.

استان بوشهر

Template Design:Dima Group