يكشنبه 30 ارديبهشت 1403 | Sunday 19 May 2024

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از رسیدگی ویژه به مشکلات هشت بنگاه اقتصادی استان از طریق دبیرخانه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور خبر داد.

به گزارش دیارجنوب، مهدی صفوی بعد از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مسائل و مشکلات ۸ بنگاه اقتصادی در حوزه صمت، میراث فرهنگی و گردشگری و غیره به صورت خاص مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت.
صفوی با اشاره به اهمیت جهش تولید افزود: در همین راستا مسئولان وزارت صمت به منظور پیگیری ویژه رسیدگی به مسائل و مشکلات بنگاه‌های اقتصادی در حوزه صمت، میراث فرهنگی و گردشگری و غیره جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید تشکیل شد.

safavi samt 1402
وی با بیان اینکه در حوزه اجرای طرح‌ها و فعالیت در واحدهای صنعتی مسائل متعددی وجود دارد، عنوان کرد: موضوعات مطرح شده به صورت دستورکارهای مشخص با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل مرتبط به صورت ویژه هر دستورکار مورد بررسی و تعیین تکلیف قرار می‌گیرد.
مدیرکل صمت استان بوشهر اضافه کرد: مسائل مطرح شده شامل تسهیلات بانکی، احیا و راه اندازی واحدهای راکد، تأمین سوخت، تأمین زمین، تأمین زیر ساخت‌های انرژی نظیر آب، برق و گاز، بدهی به امور مالیاتی، امهال بدهی‌های معوق بانکی، تأمین مالی و غیره بوده که با تعیین مصوبات این کارگروه و ابلاغ به دستگاه‌های اجرایی مربوط می‌تواند به توسعه سرمایه گذاری اقتصادی در حوزه صمت و غیره کمک کند.
صفوی با اشاره به اهمیت تسریع در رفع مشکلات تولیدکنندگان استان عنوان کرد: تشکیل نشست‌های کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با هدف حمایت ویژه از بنگاه‌های تولیدی در راستای رشد تولید و افزایش اشتغالزایی به صورت مستمر در حال اجرا است.

 /

استان بوشهر

Template Design:Dima Group