يكشنبه 30 ارديبهشت 1403 | Sunday 19 May 2024

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۲ درصد کاهش به ۱۸۶۰ دلار و ۹۵ سنت رسید.

به گزارش دیارجنوب به نقل از بلومبرگ، جنگ در خاورمیانه بازارها را مختل کرده و قیمت طلا را پس از افزایش قابل توجه در روز گذشته ثابت نگه داشته است. سرمایه‌گذاران پس از اظهارات سختگیرانه مقامات فدرال رزرو هنوز مطمئن نیستند روند افزایش نرخ بهره به این زودی‌ها متوقف شود.

قیمت طلا 1.6 درصد در روز دوشنبه افزایش یافت که بالاترین افزایش قیمت از ماه مه را نشان می‌داد. تمایل برای طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن به دنبال حمله شگفت‌آور حماس به رژیم صهیونیستی بالا رفته است.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.02 درصد کاهش به 1860 دلار و 95 سنت رسید. اما قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک با یک افزایش 0.57 درصدی به 1874 دلار و 90 سنت رسیده است.

تغییر دیدگاه سیاستگذاران آمریکا در مورد نرخ بهره به نفع طلا خواهد بود. این سیاستگذاران حالا عقیده دارند افزایش اخیر سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا می‌تواند جایگزین سیاست افزایش نرخ بهره بانک مرکزی باشد. بالا رفتن نرخ بهره به ضرر سرمایه‌های غیر سوددهی مانند طلاست.

اما تحلیلگران عقیده دارند عملکرد طلا در بلند مدت بستگی به تاثیرهای اقتصادی و مالی بحران خاورمیانه دارد.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 0.18 درصد کاهش به 21 دلار و 89 سنت رسید و پلاتین با 0.37 درصد افزایش 893 دلار و 53 سنت معامله می‌شود./تسنیم

.

استان بوشهر

Template Design:Dima Group