پنجشنبه 6 مهر 1402 | Thursday 28 September 2023

سازمان هواشناسی با صدور هشدار تداوم فعالیت سامانه بارشی و احتمال خسارت به کشاورزان از بارش‌های سیل‌آسا در برخی استان‌ها خبر داد.

به گزارش دیارجنوب به نقل از تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی 5 روز آینده در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در برخی مناطق شمال غرب،‌ ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی،‌ ارتفاعات زاگرس مرکزی، برخی مناطق استان‌های یزد، اصفهان، فارس،‌ کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان رگبار،‌رعدوبرق، وزش بد شدید موقتی و در برخی مناطق وقوع پدیده گردوخاک پیش‌بینی شده است.
این وضعیت تا یکشنبه آینده در برخی مناطق خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود.
شدت بارش‌های امروز برای جنوب شرق فارس، مناطق مرکزی و ارتفاعات کرمان،‌ شمال و غرب هرمزگان و شمال خراسان رضوی پیش‌بینی شده است.

samane bareshi
بنابر این گزارش،‌ طی 5 روز آینده در شرق کشور و تا یکشنبه در خوزستان در برخی ساعات وزش باد شدید و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود. امروز خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود.
توصیف سامانه: تداوم فعالیت سامانه بارشی
زمان پایان: شنبه 1402/03/13
نوع مخاطره: رگبارورعدوبرق و وزش باد شدید و ریزش تگرگ
منطقه اثر:
شنبه 1402/03/13: جنوب شرق فارس، مناطق مرکزی و ارتفاعات کرمان، شمال و غرب هرمزگان، شمال خراسان رضوی.
اثر مخاطره: آب‌گرفتگی معابر عمومی و جاری شدن روان‌آب، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌‌ها، صاعقه، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی و اختلال در پروازها و در نواحی کوهستانی احتمال سقوط سنگ.
توصیه: اجتناب از هر گونه تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها ، احتیاط در سفرهای بین شهری، پرهیز از فعالیت‌های کوهنوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، لایروبی کانال‌ها و آبروها، با توجه به احتمال رخداد تگرگ اتخاذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی.

 /

استان بوشهر

Template Design:Dima Group