پنجشنبه 6 مهر 1402 | Thursday 28 September 2023

پردازنده‌ی معرفی‌نشده‌ Snapdragon ۸ Gen ۳ توانسته است در آزمون چند هسته‌ای با اختلاف ۱۱ درصد قوی‌تر از A۱۶ (پردازنده‌ی آیفون ۱۴ پرو) ظاهر شود.

به گزارش دیارجنوب به نقل از زومیت: پردازنده‌ی معرفی‌نشده‌ Snapdragon ۸ Gen ۳ توانسته است در آزمون چند هسته‌ای با اختلاف ۱۱ درصد قوی‌تر از A۱۶ (پردازنده‌ی آیفون ۱۴ پرو) ظاهر شود.
اگر همه‌چیز طبق برنامه پیش برود، کوالکام اواخر امسال Snapdragon ۸ Gen ۳ را به‌عنوان جدیدترین پردازنده‌ی پرچمدار گوشی‌های اندرویدی رونمایی می‌کند. مدتی پیش ادعا شد که نسل جدید اسنپدراگون توانسته است در آزمون تک هسته‌ای و چند هسته‌ای گیک‌بنچ ۵ قوی‌تر A۱۶ Bionic ظاهر شود.

hoshdar apple
گیک‌بنچ ۶ آزمون‌های سخت‌گیرانه‌تری نسبت‌ به نسخه‌ی قبلی دارد و در تلاش است پردازش‌های دنیای واقعی را بیش‌ازپیش شبیه‌سازی کند. آن‌طور که Wccftech می‌نویسد، پردازنده‌ی جدید کوالکام حتی در گیک‌بنچ ۶ نیز توانسته پردازنده‌ی رده‌بالای اپل را شکست دهد. امتیاز این پردازنده در یک دستگاه ناشناس ساخت شیائومی ثبت شده است.
یک افشاگر توییتری می‌گوید اسنپدراگون ۸ نسل ۳ موفق شده است امتیاز تک هسته‌ای ۲٬۵۶۳ و امتیاز چند هسته‌ای ۷٬۲۵۶ را در گیک‌بنچ ۶ کسب کند. A۱۶ Bionic در همین آزمون توانست امتیاز تک هسته‌ای ۲٬۵۲۸ و امتیاز چند هسته‌ای ۶٬۵۰۲ را ثبت کند.
مقایسه‌ی امتیازات نشان می‌دهد که Snapdragon ۸ Gen ۳ در پردازش‌هایی که به چند هسته اتکا می‌کنند ۱۱ درصد بهتر از A۱۶ Bionic است. پردازنده‌های اپل همواره در پردازش تک هسته‌ای پرقدرت بوده‌اند تا کیفیت هسته‌های پردازشی این شرکت زبانزد باشد؛‌ اما این‌ بار Snapdragon ۸ Gen ۳ حتی در پردازش تک هسته‌ای نیز قوی‌تر ظاهر شده.
گفته می‌شود کوالکام به دنبال استفاده از هسته‌های پرقدرت بیشتر در پردازنده‌ی Snapdragon ۸ Gen ۳ است. این پردازنده احتمالاً در واحد CPU از یک هسته‌ی اصلی Cortex-X۴ به‌همراه پنج هسته‌ی پرقدرت دیگر و تنها دو هسته‌ی کم‌مصرف استفاده خواهد کرد. Snapdragon ۸ Gen ۳ مبتنی‌بر لیتوگرافی N۴P شرکت TSMC خواهد بود تا گرمای زیادی تولید نکند.
پردازنده‌ی Snapdragon ۸ Gen ۳ در بنچمارک انتوتو توانسته به امتیاز ۱٫۷ میلون دست پیدا کند. بخش قابل‌توجهی از این امتیاز توسط واحد GPU ثبت شده است.
رقیب اصلی Snapdragon ۸ Gen ۳، پردازنده‌ی A۱۷ Bionic است که اواخر شهریور در آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس معرفی می‌شود. شایعه‌ها می‌گویند A۱۷ Bionic مبتنی‌بر لیتوگرافی سه نانومتری خواهد بود.

 /

استان بوشهر

Template Design:Dima Group