يكشنبه 6 اسفند 1402 | Sunday 25 February 2024

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در بخشنامه‌ای، اختیار بخشودگی جرایم مالیاتی را تا آخر بهمن امسال، با شرایطی به مدیران کل امور مالیاتی استان‌ها تفویض کرد.

به گزارش دیارجنوب به نقل از بازار، داود منظور در راستای مردمی سازی مالیات و تکریم مودیان بمناسب چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر، طی بخشنامه‌ای اختیار بخشودگی جرایم مالیات و عوارض هر سال/ دوره برای مودیانی که نسبت به پرداخت بدهی سال یا دوره مربوط تا آخر بهمن ماه سال جاری اقدام نمایند درخصوص اشخاص حقیقی تا سقف ۲ میلیارد (۲/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰) ریال و در مورد اشخاص حقوقی تا سقف سه میلیارد (۳/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰) ریال، به مدیران کل امور مالیاتی استان‌ها تفویض کرد.

maliyat
در این بخشنامه آمده است شرط استفاده مودیان از تسهیلات بخشودگی جرایم مالیاتی موضوع این بخشنامه، ارایه درخواست بخشودگی جرایم فارغ از زمان پرداخت بدهی مالیات و عوارض هرسال/دوره می‌باشد و پرداخت بدهی قبل از ابلاغ تفویض اختیار حاضر، مانع اعمال بخشودگی جرایم مالیاتی قابل بخشش نخواهد بود.
همچنین به صلاحدید مدیران کل امور مالیاتی استان ها، تمام یا قسمتی از تفویض اختیار مذکور در چارچوب تعیین شده به معاونان مدیرکل و روسای ادارات امور مالیاتی قابل تفویض خواهد بود.

 /

استان بوشهر

Template Design:Dima Group