سه شنبه 18 بهمن 1401 | Tuesday 7 February 2023

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به پیش بینی وقوع بارش پراکنده باران در استان گفت: از عصر سه‌شنبه دامنه بارندگی‌ها مناطق وسیع‌تری از استان را در بر خواهند گرفت.

به گزارش دیارجنوب، پیام مساعدی روز یکشنبه 2 بهمن ماه اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که از امروز تا اواخر هفته جاری، ناپایداری‌های جوی گذرا باعث می‌شود تا در برخی از ساعات، در مناطق مختلف استان بوشهر، شاهد افزایش پوشش ابر باشیم.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر افزود: طی این مدت، وقوع بارش پراکنده باران و گاهی رعدوبرق و رگبار باران در نواحی جنوبی و بخش‌هایی از مناطق شرقی استان و همچنین روی دریا پیش‌بینی می‌شود که به‌تدریج از عصر روز سه‌شنبه، دامنه بارندگی‌ها، مناطق وسیع‌تری از استان را در بر خواهند گرفت.

samane bareshi
وی گفت: تداوم پدیده مه صبحگاهی و کاهش دید افق، تا روز سه‌شنبه در اغلب نواحی استان پیش‌بینی می‌شود که به‌تدریج از غلظت آن کاسته خواهد شد.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر تصریح کرد: طی ساعات آینده آسمان استان صاف تا کمی ابری همراه با وقوع پدیده مه در ساعاتی از شب و صبح و همچنین غبار محلی در ساعاتی از روز در مناطق جنوبی استان و روی دریا، گاهی افزایش ابر با احتمال بارش پراکنده باران پیش بینی می‌شود.
مساعدی یادآور شد: جهت وزش باد متغیر با سرعت هشت تا ۲۸ گاهی تا ۳۲ کیلومتر در ساعت و از اواخر وقت امروز روی دریا به‌تدریج شمال شرقی تا شمال غربی، با سرعت ۱۰ تا ۲۸ گاهی تا ۳۴ کیلومتر در ساعت خواهد بود.
وی بیان کرد: ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ گاهی تا ۱۲۰ سانتی متر خواهد بود.

 /

استان بوشهر

Template Design:Dima Group