پنجشنبه 6 مهر 1402 | Thursday 28 September 2023

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر گفت: با افزوده شدن ۷۵ هکتاری زمین به محدوده شهرک صنعتی برازجان مساحت این شهرک به ۱۴۰ هکتار افزایش پیدا کرد.

به گزارش دیارجنوب، سید حسین حسینی روز جمعه در این ارتباط اظهار داشت: با توجه به محدودیت اراضی ملی، این شرکت پس از دریافت مجوزهای لازم و بررسی‌های کارشناسی نسبت به خرید اراضی از مالکان زمین‌های همجوار شهرک صنعتی برازجان اقدام کرد.
وی بیان کرد: با توجه به کمبود زمین در شهرک صنعتی برازجان شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر با مساعدت معاون وزیر صمت، مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و پیگیری مسئولان استان و شهرستان (از جمله استاندار و نماینده شهرستان دشتستان) نسبت به تامین منابع مالی خرید زمین اقدان شد.

shahrak s borazjan
حسینی ادامه داد: این شرکت جهت تسریع در ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز نسبت به انتخاب مشاوران ارزیابی زیست محیطی و شهرسازی به منظور انجام مطالعات ارزیابی زیست محیطی و همچنین مطالعات فاز اول و دوم شهرسازی در شهرک صنعتی برازجان اقدام کرده است.
وی یادآور شد: پس از گزارش و نقشه‌های مربوطه توسط مشاور شهرسازی، این شرکت با تخصیص منابع مالی کافی از استان نسبت به آغاز عملیات اجرایی فاز اول توسعه شهرک برازجان اقدام می‌کند.
حسینی افزود: در حال حاضر در شهرک صنعتی برازجان حدود ۷۵ واحد تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری با اشتغالزایی یکهزار و ۱۰۰ نفر فعال است.
وی گفت: شمار واحد تولیدی و اشتغال در شهرک صنعتی یادشده بدون تردید با افزایش مساحت و انجام زیر ساخت‌های مورد نیاز افزایش قابل توجهی خواهد داشت./ ایرنا

استان بوشهر

Template Design:Dima Group