شنبه 29 ارديبهشت 1403 | Saturday 18 May 2024

 رئیس مرکز آموزشی و درمانی ۱۷ شهریور رشت گفت: توموری به وزن ۳ کیلوگرم با انجام یک عمل جراحی دقیق از شکم دختری ۱۰ ساله در این مرکز درمانی خارج شد.

به گزارش دیارجنوب به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای گیلان ؛ دکتر سعید سادات منصوری رئیس مرکز آموزشی و درمانی ۱۷ شهریور رشت گفت: با انجام یک عمل جراحی موفق تومور شکمی به وزن ۳ کیلوگرم از بدن دختربچه ۱۰ ساله در این مرکز آموزشی درمانی خارج شد.
وی افزود: این عمل جراحی سنگین که به سرپرستی دکتر علی طالبی فوق‌تخصص جراحی کودکان و همکاری دکتر ریحانه شاهرخی‌راد فلوشیپ بیهوشی کودکان و اعضای گروه جراحی اتاق عمل و بیهوشی این مرکز تخصصی انجام شد.
رئیس مرکز آموزشی و درمانی ۱۷ شهریور رشت تصریح کرد: در این جراحی تومور بزرگ شکمی با چسبندگی به اعضای حیاتی بدن کودک مانند طحال، پانکراس، غدد فوق کلیوی و بخشی از دیافراگم که معده بیمار را هم تهدید می‌کرد، از بدن این دختر بچه خارج شد.
دکتر سعید سادات منصوری با بیان اینکه این کودک با علایمی مانند درد و برجستگی غیرعادی در ناحیه شکم و درد معده پس از خوردن غذا به پزشک مراجعه کرده بود، گفت: در حال حاضر وضعیت عمومی این کودک مساعد است.

استان بوشهر

Template Design:Dima Group