يكشنبه 6 اسفند 1402 | Sunday 25 February 2024

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر از جانمایی، تثبیت و صدور مالکیت برای همه اراضی حریم ۶۰ متری سواحل استان خبر داد و گفت: در این زمینه برای ۹۵ درصد این اراضی سند مالکیت صادر شده است.

به گزارش دیارجنوب، محمدرضا بزرگمهر از جانمایی املاک و منابع طبیعی استان خبر داد و اظهار داشت: از یک‌میلیون و 712 هزار هکتار مساحت اراضی منابع طبیعی استان بوشهر یک‌میلیون و 669 هزار هکتار آن تثبیت شده است.
وی با بیان اینکه برای بیش از 99.5 درصد اراضی منابع طبیعی استان بوشهر سند مالکیت صادر شده است، گفت: برای یک‌میلیون و 661 هزار هکتار اراضی منابع طبیعی استان بوشهر سند مالکیت صادر شده است.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر از صدور یک‌هزار و 548 فقره سند مالکیت حدنگار برای اراضی منابع طبیعی استان و تحویل آن به خزانه خبر داد و بیان کرد: در این راستا طرح کاداستر و حدنگاری برای اراضی حریم 60 متری ساحل دریا در استان بوشهر انجام شده است.

sanad malekiyat
بزرگمهر طول سواحل حریم 60 متری دریا در استان بوشهر را 2 هزار و 912 هکتار دانست و خاطرنشان کرد: این میزان اراضی در مدت 2 ماه جانمایی، تثبیت و برای بیش از 95 درصد آن سند مالکیت صادر شد.
وی اراضی جانمایی و تثبیت شده حریم 60 متری دریا در نوار ساحلی استان بوشهر را در قالب 85 قطعه دانست و خاطرنشان کرد: تاکنون برای 2 هزار و 795 هکتار اراضی 60 متری حریم دریا در استان بوشهر 82 قطعه سند مالکیت معادل 95 درصد کل اراضی سند مالکیت صادر و تحویل خزانه شده است.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر از جانمایی و تثبیت اراضی و املاک مستثنیات خبر داد و بیان کرد: در این عرصه نیز بیش از 410 هزار هکتار اراضی مستثنیات استان بوشهر در قالب 4 هزار و 656 قطعه صاحب اسناد مالکیت شدند.
بزرگمهر صدور سند برای جزایر استان بوشهر را از دیگر اقدامات دانست و خاطرنشان کرد: در راستای اقدام قانون جامع حدنگار سند حدنگار 2 جزیره خارگ و خارگو صادر شد.
وی مساحت خارگ را 2 هزار و 131 هکتار و خارگو را 322 هکتار اعلام و تصریح کرد: برای اراضی این دو جزیره سند حدنگار صادر و تحویل شد./ تسنیم

استان بوشهر

Template Design:Dima Group