يكشنبه 19 آذر 1402 | Sunday 10 December 2023

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد: سه‌شنبه و چهارشنبه ارتفاعات البرز مرکزی و استان‌های فارس، بوشهر، هرمزگان، کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان بارندگی انتظار می‌رود و بارش‌ها کماکان تا آخر هفته در این مناطق ادامه دارد.

به گزارش دیارجنوب به نقل از وزارت راه و شهرسازی، فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی، وضعیت جوی و آب و هوای امروز یکشنبه هفتم آبان‌ماه را شرح داد و گفت: در ساعات بعد ازظهر در شرق هرمزگان بارش‌های پراکنده رخ می‌دهد.

گودرزی افزود: دوشنبه با نفوذ جریانات شمالی در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی بارندگی، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

همچنین کاهش دما نیز در این مناطق اتفاق می‌افتد.

کارشناس سازمان هواشناسی ادمه داد: از بعد ازظهر دوشنبه در جنوب کشورمان و استان‌های کرمان، شمال و شرق هرمزگان، انتظار بارش‌های پراکنده را داریم.

وی تشریح کرد: سه‌شنبه و چهارشنبه ارتفاعات البرز مرکزی و استان‌های فارس، بوشهر، هرمزگان، کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان بارندگی انتظار می‌رود و بارش‌ها کماکان تا آخر هفته در این مناطق ادامه دارد.

به گفته گودرزی فردا دوشنبه وزش‌باد‌های شدید در استان‌های شمال غرب و ساحلی خزر رخ می‌دهد و از اواخر وقت روز دوشنبه و طی روز سه شنبه در شرق شمال شرق و دامنه‌های شرقی البرز وزش باد‌های شدید و خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: دوشنبه و سه شنبه دریای خزر مواج و متلاطم است و تهران در ساعات بعد ازظهر وزش باد را دارد.

گفتنی است بیشینه دمای امروز تهران به ۲۶ درجه بالای صفر می‌رسد.

.

استان بوشهر

Template Design:Dima Group