يكشنبه 19 آذر 1402 | Sunday 10 December 2023

مدیرکل پست استان بوشهر از جابه جایی ۳ میلیون ۴۷۹ هزار مرسوله طی نیمه نخست سالجاری خبر داد و گفت: این اداره کل در ۶ ماه ابتدای سال جاری با رشد ۲۵ درصدی ترافیک مرسولات پستی، رتبه اول کشور را کسب کرده است.

به گزارش دیارجنوب، جهانشیر بارگاهی در نشست خبری روز یکشنبه 16 مهرماه به مناسبت روز جهانی پست بابیان اینکه اتحادیه جهانی پست از ۱۹۲ کشور تشکیل‌شده که پست ایران از سال ۱۲۵۳ عضو اتحادیه بوده اظهار داشت: در سه هزار سال پیش در حکومت هخامنشیان توسط چاپار پست ابداع شد و ارتباطات برقرار گردید.
وی اضافه کرد: پست در ایران تا سال 1258 به‌صورت «اداره پست» فعالیت می‌کرد که بعدازآن وزارت پست تأسیس گردید و تشکیلات ساختمانی آن به وجود آمد.
مدیرکل پست استان بوشهر با اشاره به اینکه پست در 4 دوره به وجود آمده ابراز داشت: دوره چهارم پست مربوط به سکوی تجارت الکترونیک یعنی خدمات مبتنی بر وب است.

nashast post 1

وی تصریح کرد: خدمات خریدوفروش اینترنتی در استان بوشهر بیشتر از بقیه استان‌ها بوده که معادل 20 استان کشور ورودی داشته است.
بارگاهی میزان ترافیک روزانه مرسولات در استان بوشهر را ۱۵۵۰ مرسوله برشمرد و گفت: در ۶ ماهه سال جاری ۹۷۸۰ مرسوله از استان خارج که درمجموع روزانه ۱۹۳۳۰ مرسوله خارج و وارد استان می‌شود.

nashast post 1

وی بابیان اینکه ماهیانه 579947 مرسوله در استان صادر و وارد می‌شود اذعان داشت: از این مقدار ۲۹۳۴۲۱ مرسولات صادره و ۲۸۶۵۲۶ مرسوله وارده است.
مدیرکل پست استان بوشهر میزان مرسولات صادره و وارده طی نیمه نخست سال در استان را 3 میلیون و 479 هزار عنوان کرد و گفت: از این مقدار یک‌میلیون و 760 هزار مرسوله صادر و یک‌میلیون و 719 هزار مرسوله وارد استان شده است.
وی در ادامه بیان داشت: پست استان بوشهر در ۶ ماهه سال جاری با ۲۵ درصد رشد در ترافیک رتبه اول کشور را کسب کرده است.

nashast post 1

وی با اشاره به اینکه خدمت در اداره پست کاری پرمشقتی است ابراز داشت: شرکت پست تنها در سال 3 روز تعطیلی دارد و بقیه روزها در حال خدمت‌رسانی می‌باشد.
وی تعداد نقاط قبول پستی در استان را 263 مورد برشمرد و گفت: از این مقدار 143 نقطه آن در روستاها وجود دارند.
بارگاهی در تشریح دیگر خدمات پست استان بوشهر اذعان داشت: در کنار جابجایی مرسولات پستی خدمت‌هایی ازجمله احراز مکانی الکترونیک و تأییدیه کد پستی بر عهده پست است.

nashast post 1

وی بابیان اینکه در یک سال و نیم گذشته ۱۹ نفر عملیاتی به اداره پست استان اضافه‌شده خاطرنشان کرد: از فردا خط تهران بوشهر و کامیون ایسوزو ۶ تنی هم به حمل‌ونقل مرسولات پستی استان بوشهر اضافه خواهد شد.
مدیرکل پست استان بوشهر در پایان گفت: 14 هزار و 500 مرسوله نمایشگاه کتاب در استان بوشهر به‌صورت نیم‌بها توزیع شد.
.

استان بوشهر

Template Design:Dima Group