يكشنبه 19 آذر 1402 | Sunday 10 December 2023

نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: اجلاسیه شورای یونسکو در ریاض عربستان برگزار و با ثبت جهانی کاروانسرای مشیرالملک برازجان موافقت شد.

به گزارش دیارجنوب ، دکتر ابراهیم رضایی اظهار داشت: کاروانسرای مشیر برازجان به عنوان اولین اثر جهانی استان بوشهر مورد موافقت قرار گرفته که از همه کسانی که در این زمینه تلاش کردند تشکر می‌کنم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بوشهر نیز گفت: شورای جهانی یونسکو در شهر ریاض عربستان، از روز سه‌شنبه ۲۱ شهریورماه تشکیل جلسه داد و علی دارابی قائم‌مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در این جلسه شرکت کرد.

وی تصریح کرد: با تلاش‌های وزارتخانه تعدادی از کاروان‌سراهای کشور برای ثبت جهانی کاندید شده‌اند که با مرمت انجام‌شده در کاروانسرای مشیرالملک برازجان و تلاش‌های این اداره کل، این کاروانسرا در فهرست ثبت جهانی قرار گرفته است که پس از رأی‌گیری اعضای یونسکو، کاروانسرای مشیرالملک برازجان مورد پذیرش قرار گرفت.

سجادی منش اضافه کرد: تا قبل از این، استان بوشهر فاقد اثر ثبت جهانی بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بوشهر افزود: تاکنون ۲۶ اثر از کشورمان در یونسکو ثبت شده است.

سجادی منش اظهار داشت: ثبت جهانی کاروانسرای مشیرالملک برازجان بدون شک در معرفی و جذب گردشگر و معرفی اصالت مردم استان بوشهر و شهرستان دشتستان تأثیر بسزایی خواهد داشت.

.

استان بوشهر

Template Design:Dima Group