يكشنبه 19 آذر 1402 | Sunday 10 December 2023

استاندار بوشهر گفت: براساس برنامه‌ریزی آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور در هفته دولت پس فردا دوشنبه ششم شهریور وارد فرودگاه عسلویه می‌شود و با حضور در منطقه پارس جنوبی دستور افتتاح فاز 11 پارس جنوبی را صادر می‌کند.

به گزارش دیارجنوب به نقل از فارس ، احمد محمدی‌زاده استاندار بوشهر صبح امروز در آیین افتتاح و آغاز ساخت طرح‌های شهرستان دیلم از افتتاح فاز 11 پارس جنوبی در سفر رئیس جمهور به استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: براساس برنامه‌ریزی آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور در هفته دولت پس فردا دوشنبه ششم شهریور وارد فرودگاه عسلویه می‌شود و با حضور در منطقه پارس جنوبی دستور افتتاح فاز 11 پارس جنوبی را صادر می‌کند.

وی از افتتاح طرح‌های مختلف صنعت نفت و گاز در عسلویه منطقه پارس جنوبی با حضور رئیس جمهور و وزیر نفت خبر داد و بیان کرد: در سفر رئیس جمهور به عسلویه طرح‌های پتروشیمی و چند طرح عمرانی در شهرستان عسلویه مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه فاز 11 پارس جنوبی بعد از دو دهه مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد گفت: با وارد مدار شدن فاز 11 پارس جنوبی تولید اولیه این فاز روزانه 15 میلیون متر مکعب گاز است که تا 56 میلیون مترمکعب در گام‌های بعدی ادامه می‌یابد.

محمدی‌زاده تولید 50 هزار بشکه میعانات گازی و 750 متریک تن گوگرد در شبانه‌روزی را از دیگر ویژگی‌های فاز 11 پارس جنوبی دانست و بیان کرد: فاز 11 پارس جنوبی با توان متخصصان صنعت نفت جمهوری اسلامی وارد مدار بهره‌برداری شده که در تاریخ صنعت نفت ایران بی‌نظیر است.

وی اضافه کرد: با افتتاح فاز 11 پارس جنوبی پرونده فازهای این میدان گازی بسته خواهد شد.

/

استان بوشهر

Template Design:Dima Group