پنجشنبه 9 آذر 1402 | Thursday 30 November 2023

استاندار بوشهر از پیشرفت ۱۷ درصدی سد باهوش تنگستان خبر داد.

به گزارش دیارجنوب، احمد محمدی زاده روز دوشنبه در بازدید از سد باهوش شهرستان تنگستان اظهار داشت: در سفر آیت‌الله رئیسی، رئیس جمهور در مهر ماه ۱۴۰۰ به استان بوشهر، کشاورزان تنگستانی در دیدار چهره به چهره با رئیس جمهور، خواستار بهبود وضعیت آب و احداث سد باهوش شدند و بلافاصله با دستور رئیس جمهور، ساز و کار اجرایی پروژه آغاز شد.
وی افزود: با پیش‌بینی تمهیدات لازم و تامین اعتبارات مورد نیاز، در هفته دولت ۱۴۰۱ و کمتر از یکسال از نشست کشاورزان با رئیس جمهور، عملیات اجرایی احداث سد باهوش آغاز شد.
استاندار بوشهر خاطر نشان کرد: در حال حاظر با گذشت حدود ۹ ماه از آغاز عملیات اجرایی سد باهوش ۱۷ درصد پیشرفت فیزیکی این سد است و به فضل خدا با تلاش شبانه‌روزی، در موعد مقرر شاهد افتتاح سد باهوش باشیم.

sad b t
محمدی‌زاده در ارتباط با مشخصات سد باهوش تنگستان نیز گفت: این سد در واقع از نوع بتنی غلتکی به طول۳۷ متر و در حوضه آبریزی به مساحت ۶۲۸ کیلومتر مربع با حجم مخزن ۱۸.۵ میلیون مترمکعب است.
استاندار بوشهر اضافه کرد: اعتبار این سد بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی است و از مجری پروژه می‌خواهیم با کار شبانه‌روزی، در کمترین زمان ممکن، طرح را تکمیل تا شاهد رضایتمندی کشاورزان عزیز باشیم.
وی کنترل سیلاب‌های مخرب و کاهش خسارت‌های ناشی از آن را از اهداف اجرای سد باهوش برشمرد و خاطر نشان کرد: تامین آب مطمئن برای آبیاری نخلستان‌ها، تامین بخشی از حقابه نخیلات شبکه آبیاری اهرم، کاهش فشار بر سفره‌های آب زیرزمینی منطقه و تثبیت مشاغل حوزه کشاورزی نیز از جمله اهداف احداث سد باهوش است.

/

استان بوشهر

Template Design:Dima Group