پنجشنبه 9 آذر 1402 | Thursday 30 November 2023

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی از راه‌اندازی نمایشگاه ساحت سطر با ۵۰ اثر فاخر از اعضای انجمن خوشنویسی و تجلیل از پیشکسوتان خوشنویسی استان بوشهر خبر داد و گفت: از هنرمندان در بخش‌های مختلف حمایت می‌شود.

به گزارش دیارجنوب ، عبدالرحیم افروغ شامگاه پنجشنبه در آیین اختتامیه نمایشگاه ساحت سطر هنر را به عنوان مولفه اثرگذار در انسجام، وحدت و هویت هر ملل دانست و اظهار داشت: در حوزه هنر لایه‌های پنهانی وجود دارد که توسط اساتید و علمای آن شکل می‌گیرد و به توسعه ختم می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از هنرمندان در بخش‌های مختلف حمایت می‌شود افزود: انجام رسالت فرهنگ و هنر در راستای تمدن جامعه بشری برای رشد و پیشرفت از وظایف اصلی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در نمایشگاه ساحت سطر شاهد حضور پررنگ اساتید برجسته خوشنویسی و آثار فاخر و ارزشمند آنها بودیم افزود: این آثار پیام ظرفیت بالای استان در این هنر را به همراه داشت.

افروغ ضمن تقدیر از تلاش و زحمات سیروس استوار رئیس پیشین انجمن خوشنویسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: هنرمندان با تعامل، همکاری و هم‌افزایی با رئیس جدید فعالیت‌های خود را در راستای توسعه هنر خوشنویسی انجام دهند تا شاهد افتخارات آنها در عرصه ملی و بین‌المللی باشیم.

وی با بیان اینکه نمایشگاه ساحت سطر در گالری مجتمع فرهنگی هنری 9 دی برپا بود گفت: در این نمایشگاه 50 اثر فاخر از اعضای انجمن خوشنویسی با موضوع آزاد در معرض دید عموم قرار گرفت.

tajlil khoshnavisi bush 1

راه‌اندازی 8 دفتر انجمن خوشنویسی در استان بوشهر

رئیس انجمن خوشنویسی استان بوشهر هم با بیان اینکه هنر زیبای خوشنویسی نقش مهم و اثرگذاری در انتقال فرهنگ در جامعه دارد خاطر نشان کرد: انجمن خوشنویسی 8 دفتر فعال در شهرستان‌های استان دارد که در بحث آموزش و توسعه و گسترش این هنر فعالیت می‌کنند.

سید محمد موسوی با بیان اینکه استان بوشهر در حوزه خوشنویسی در کشور سرآمد است اظهار کرد: 30 خوش‌نویسی در رده ممتاز و فوق ممتاز در بوشهر خود گواهی بر این ادعا است.

وی هنر خوشنویسی را انتقال‌دادن مفاهیم در تمام جوامع بشری دانست و عنوان کرد: هنرمندان از طریق همین خطوط زیبا افکار را بیان و ناشناخته‌ها را معرفی می‌کنند.

رئیس انجمن خوشنویسی استان ضمن تبریک هفته هنر خوشنویسی خاطرنشان کرد: کارگاه‌های آموزشی با حضور اساتید مجرب و برجسته در انجمن برنامه‌ریزی شده که زمان برگزاری آن اطلاع‌رسانی خواهد شد./تسنیم

tajlil khoshnavisi bush 1tajlil khoshnavisi bush 1tajlil khoshnavisi bush 1tajlil khoshnavisi bush 1

.

استان بوشهر

Template Design:Dima Group