پنجشنبه 9 آذر 1402 | Thursday 30 November 2023

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر گفت: طی نیمه نخست امسال، ۷۸ درصد قربانیان حوادث رانندگی بوشهر در محل سانحه فوت شده اند که از شدت سوانح رانندگی حکایت دارد.

به گزارش دیارجنوب ، عبدالکریم اخترشناس اظهار داشت: از مهمترین دلایل انسانی شدت تصادفات جاده ای به عجله در رانندگی، سرعت غیرمجاز و عدم توجه به جلو ناشی از صحبت با موبایل و خستگی یا خواب آلودگی مربوط می شود که ضروریست کاربران جاده ای نسبت به رعایت این موارد دقت بیشتری داشته باشند.
اخترشناس یادآور شد: نکته مهم این است که بزرگراه ها با بیش از ۶۰درصد، بیشترین سهم را در تصادفات محورهای برون شهری استان بوشهر داشته اند که نشان می دهد با وجود استاندارد بودن جاده ها، اما عدم رعایت سرعت مجاز و قوانین رانندگی زمینه ساز تصادف می شود.
اخترشناس درخصوص آمار تصادفات برون شهری بوشهر طی نیمه نخست سالجاری هم گفت: براساس گزارش پلیس راه، از ابتدای سال تا پایان شهریور فوتی یک درصد، مجروحین ۱۹ درصد و تصادفات خسارتی ۲۰ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر افزود: خطای رانندگی و مشکلات فنی و ایمنی خودرو مهمترین عامل در وقوع حوادث بوده، اما تلاش شده با ایمن‌سازی، نصب علائم و اصلاحات هندسی، ایمنی راهها افزایش یابد.
اخترشناس با اشاره به روند افزایشی وقوع تصادفات یادآور شد: رشد سفرها در ۶ ماه اول امسال در وقوع حوادث نقش داشته است.
گفتنی است استان بوشهر دارای چهار هزار و ۴۴۹ کیلومتر راه شامل ۶۹۵ کیلومتر بزرگراه، ۸۶۰ کیلومتر راه اصلی و ۸۴۵ کیومتر راه فرعی و ۲۴۰۹ کیلومتر راه روستایی است.

.

استان بوشهر

Template Design:Dima Group