پنجشنبه 9 آذر 1402 | Thursday 30 November 2023

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با اشاره به افزایش بیماران قلبی و تنفسی در روزهای گرم استان گفت: در سه روز گذشته ۲۹ مورد بیماری قلبی و تنفسی به مراکز درمانی توسط اورژانس انتقال داده شد.

به گزارش دیارجنوب ، سید حسین موسوی با اشاره به افزایش دما هوا در استان، اظهار داشت: مردم به ویژه کودکان، مادران باردار و بیماران قلبی، عروقی و تنفسی از قرار گرفتن در معرض فضای باز و هوای گرم پرهیز کنند.

وی با اشاره به اینکه شدت گرما سبب تشدید ضایعات قلبی می‌شود، گفت: خوشبختانه در 3 روز گذشته اعزام تیم اورژانس به سبب گرمازدگی افراد گزارش نشده، ولی انتقال بیماران قلبی، عروقی و تنفسی به مراکز درمانی ثبت شده است.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر از اعزام 29 مورد بیمار قلبی و تنفسی به بیمارستان خبر داد و بیان کرد: اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر در 3 روز گذشته که دمای هوا افزایش قابل توجهی داشت 17 مورد بیماری قلبی و عروقی به بیمارستان‌ها انتقال داده است.

موسوی با بیان اینکه 3 تن از بیماران یاد شده زیر 50 سال و مابقی بالای 55 سال سن دارند، گفت: در این مدت 12 مورد بیمار تنفسی توسط تیم‌های اورژانسی به بیمارستان‌های استان بوشهر انتقال داده شد که 3 بیمار زیر 50 سال و مابقی بالای 70 سال بودند.

bimarestan por

وی اضافه کرد: 5 مورد ضعف در مأموریت‌های تیم‌های اورژانسی در همین بازه زمانی مشاهده می‌شود که 2 مورد زیر 40 سال و مابقی بالای 60 سال گزارش شده است.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر اضافه کرد: در 3 روز گذشته یک‌ هزار و 765 تماس به اورژانس 115 استان بوشهر گرفته شد که منجر به اعزام 365 آمبولانس شد و در اعزام تیم‌های اورژانسی هیچ مورد گرمازدگی اعلام نشده است.

دمای هوا به 49 درجه رسید

در همین حال کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به ثبت دمای هوا نزدیک 50 درجه در استان گفت: با تداوم روند افزایشی دما در این استان، دمای هوا در برازجان به 49 درجه سلسیوس رسید.

پیام مساعدی اضافه کرد: در 24 ساعت گذشته دمای هوا در شهرهای اهرم تنگستان و دشتی 48، عسلویه 45 و جم 43 درجه سلسیوس ثبت شده است.

وی با بیان اینکه تا دوشنبه هفته آینده شرایط نسبتاً آرامی در استان بوشهر و روی دریا حاکم است، خاطرنشان کرد: امروز سرعت وزش باد بر روی خلیج‌ فارس با 48 کیلومتر در ساعت می‌رسد و ارتفاع موج دریا تا 1.5 متر افزایش می‌یابد.

/

استان بوشهر

Template Design:Dima Group