پنجشنبه 10 اسفند 1402 | Thursday 29 February 2024

در پنجمین روز از دهه مبارک فجر آئین افتتاح پروژه های چمن مصنوعی فوتبال، 1000 مترمربع سنگ فرش پیاده رو و 7 هزار مترمربع آسفالت معابر روستای دهنو انجام شد.

به گزارش دیارجنوب ، صبح روز دوشنبه 16 بهمن ماه همزمان با پنجمین روز از دهه مبارک فجر با حضور بخشدار مرکزی دشتستان، فرمانده حوزه امام سجاد(ع) دهیاران بخش مرکزی، دهیار و اعضای شورای اسلامی روستای دهنو، پروژه های چمن مصنوعی فوتبال، 1000 مترمربع سنگ فرش پیاده رو و 7 هزار مترمربع آسفالت معابر روستای دهنو افتتاح شد.

هادی عدالت با تبریک به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر ابراز کرد: در سال 1402 روستای دهنو از جنبه های ورزشی، فرهنگی و عمرانی پیشرفت قابل توجهی داشته که عامل جلوگیری از مهاجرت مردم این روستا به شهرهای همجوار بوده است.

عدالت افزود: امروز زمین چمن فوتبال روستای دهنو با مساحت 1200 مترمربع افتتاح می شود، این زمین از جمله نیازهای جوانان این روستا بود که محقق شد و دیگر نیازهای این روستا ایجاد فضای تفریحی مانند پارک ها و فضای ورزشی مانند سالن های ورزشی است که شورا و دهیاری روستا با برنامه ریزی و هدف گذاری می تواند آنها را هم ایجاد کند.

بخشدار مرکزی دشتستان در خصوص پتانسیل گردشگری روستای دهنو ابراز کرد: با وجود فاصله ی این روستا تا بزرگراه بوشهر – برازجان، ایجاد فضاهای بومگردی و اقامتی می تواند نقش مهمی در جذب مسافران داشته و عامل رونق بیشتر این روستا شود و توصیه داریم دهیار و شورای روستا در جهت معرفی هرچه بیشتر کارگاه های تولیدی و حمایت از زنان اشتغال آفرین اقدام کنند.

وی در ادامه افزود: اجرای 1000 مترمربع سنگ فرش و 7000 مترمربع آسفالت معابر روستا باعث تغییر مبلمان روستایی شده که در ادامه نیازمند استفاده از المان ها و تندیس های مناسب با تاریخچه این روستا است.

دهیار روستای دهنو در خصوص پروژه های انجام شده گفت: دهیاری روستای دهنو با هدف فراهم سازی محیطی مناسب برای زندگی اهالی روستا اقدام به کارهای عمرانی متعددی کرده که در نوع خود برای این روستا بی نظیر بوده است، به طور مثال 7هزار مترمربع آسفالت معابر روستا، زیرسازی گذر به متراژ 2500 مترمربع، اجرای چمن مصنوعی به مساحت 1200 مترمربع و اجرای موزاییک پیاده رو شهید بهروز رضایی دهنوی به متراژ 1000 متر مربع از جمله کارهای مهم ما در دهیاری بوده است.

امین رضایی دهنوی افزود: در کنار فعالیت های عمرانی همواره برنامه های فرهنگی را مدنظر داشته ایم و توانسته ایم در سال جاری مسابقات بومی و محلی، جشن میلاد پیامبر اکرم(ص)، یادواره شهدای روستا، توزیع بسته های معیشتی و مراسم استقبال از شهید خوشنام را برگزار کنیم.

chaman dehno 1 chaman dehno 1 chaman dehno 1 chaman dehno 1 chaman dehno 1 chaman dehno 1

.

استان بوشهر

Template Design:Dima Group