پنجشنبه 10 اسفند 1402 | Thursday 29 February 2024

استاندار بوشهر گفت: خط مستقیم کشتیرانی بین بنادر کنگان این استان و دمام به عنوان دروازه تجاری جمهوری اسلامی ایران و کشور عربستان راه اندازی می شود.

به گزارش دیارجنوب، "احمد محمدی زاده " شامگاه شنبه در نشست با نخبگان شهرستان کنگان اظهار کرد: در سفر دی‌ماه امسال "مهدی صفری" معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه به استان بوشهر در خصوص استفاده از ظرفیت های بنادر این استان برای تقویت روابط تجاری ایران و کشورهای همسایه خلیج فارس از جمله راه اندازی خط کشتیرانی بندر کنگان - دمام تصمیمات خوبی اتخاذ شد.
وی افزود: دمام یکی از مهمترین شهرهای عربستان سعودی در کنار خلیج فارس و از مهمترین بنادر این کشور است.
محمدی زاده یادآور شد: هم اینک طرح های توسعه ای بندر و اسکله کنگان در مراحل پایانی قرار دارد.

ahmad mohammadi z
استاندار بوشهر اضافه کرد: با اتمام این طرح بزرگ عمرانی، شرایط برای پهلوگیری شناورهای با تناژ بالاتر و رونق بیشتر بندر کنگان فراهم می‌شود.
وی ادامه داد: باتوجه به ظرفیت بالای کنگان در حوزه دریا ، توسعه اقتصاد دریامحور در این شهرستان مورد توجه و تاکید قرار دارد.
محمدی زاده گفت: کنگان با توجه به حضور صنعت نفت، گاز و پتروشیمی همچنین دارا بودن سواحل بکر و ظرفیت های صنعتی، معدنی و کشاورزی، نیازمند توجه بیشتر برای توسعه و پیشرفت است.
وی بیان کرد: شهرک صنعتی کنگان ۴۴ هکتار وسعت دارد که قسمتی از زمین های این شهرک، به شرکت های دانش بنیان و فناور تخصیص می یابد تا از صنعت پشتیبانی کنند.
محمدی زاده گفت: همچنین با هدف تربیت نیروی ماهر در شهرستان کنگان هنرستان فنی با رشته های مورد نیاز صنعت بزودی وارد مرحله اجرایی می شود.
استاندار بوشهر با تاکید بر اینکه حق آلایندگی هر منطقه، متعلق به همان منطقه است تصریح کرد: نظارت دقیقی بر پرداخت حق آلایندگی خواهیم داشت و اجازه انحراف در این زمینه را نمی دهیم.
محمدی زاده با اشاره به نیازهای کنگان به تجهیزات بیمارستانی یادآور شد: خرید دستگاه ماموگرافی برای بیمارستان کنگان در حال انجام است./ ایرنا
.

استان بوشهر

Template Design:Dima Group