يكشنبه 6 اسفند 1402 | Sunday 25 February 2024

مدیرکل پزشکی قانونی استان بوشهر از مرگ خاموش دو نفر بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در این استان خبر داد.

به گزارش دیارجنوب، ابراهیم پارسا ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با تأکید بر رعایت اصول و هشدارهای ایمنی در عرصه‌های مختلف اظهار داشت: عدم آگاهی از اصول ایمنی مخاطرات ایجاد می‌کند که پیشگیری از حوادث احتمالی باید در دستور کار خانوارها قرار بگیرد.
وی با بیان اینکه استفاده از لوازم گازسوز نیاز به یکسری اصول ایمنی دارد، گفت: در نصب لوازم گازسوز با استفاده از توانمندی افراد آگاه و ماهر می‌توان از وقوع گاز گرفتگی و حوادث احتمالی جلوگیری کرد.

gazgereftegii
مدیرکل پزشکی قانونی استان بوشهر از مرگ خاموش 2 نفر بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن خبر داد و افزود: در شش ماهه اول سال جاری یک مرد و یک زن بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن جان خود را از دست داده‌اند.
پارسا با بیان اینکه این تعداد فوت بر اثر گاز مونوکسیدکربن نسبت به مدت مشابه سال قبل روند افزایشی دارد تصریح کرد: با ورود موج سرما و استفاده از لوازم گرمایشی احتمال افزایش موارد گاز گرفتگی وجود دارد که برای پیشگیری از مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن نیاز به ایمنی تجهیزات گرمایشی است.
وی با بیان اینکه مونوکسیدکربن،گاز بی‌رنگ و فاقد بو است، گفت: تشخیص گاز مونوکسیدکربن به وسیله حواس پنج‌گانه امکان‌پذیر نیست.
مدیرکل پزشکی قانونی استان بوشهر سر درد، سرگیجه، تهوع و استفراغ را از نشانه‌های مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن دانست و تأکید کرد: در صورت بروز علائم ضمن باز کردن پنجره برای خارج شدن گاز، افراد را از محیط پیرامونی آن دور کنند./ تسنیم

استان بوشهر

Template Design:Dima Group