چهارشنبه 8 آذر 1402 | Wednesday 29 November 2023

برگزیدگان سی‌وپنجمین جشنواره تئاتر استانی بوشهر با حضور مسئولان و هنرمندان معرفی شدند.

به گزارش دیارجنوب ، «دی زنگرو»، «به سرعت‌گیر نزدیک می‌شوید»، «این خانه سیاه است»، «جزیرتا»، «خَن»، «لی‌لام»، «پشت پلک شهر»، «آلا»، «سینما جوادیزو» و «شازو» آثار سی‌وپنجمین جشنواره تئاتر استانی بوشهر بودند که ۶ اثر در بخش صحنه‌ای و چهار نمایش در بخش خیابانی این جشنواره حضور داشت.

عبدالرضا شنان‌پور، علیرضا میرشکاری و لقمان بحرانی به عنوان هیأت بازبین و شاهین بهرام‌نژاد، رضا مختارزاده و میترا خواجه‌ئیان هیأت داوران این دوره جشنواره بودند.

jashnvare teatr bush 1

در بخش صحنه‌ای، در طراحی بروشور حمیدرضا زبیری برای نمایش شازو، در طرحی نور کاظم ارجمندنیا برای نمایش لی لام، برای طراحی لباس ساحل صالحی برای نمایش این خانه سیاه است، برای طراحی چهره ساحل صالحی برای نمایش این خانه سیاه است، در موسیقی محسن کاظمی نمایش خَن، در بخش دکور و صحنه روح‌الله خدامی برای نمایش خَن برگزیده شدند.

برای بازیگری زن، ضمن تقدیر از رعنا غفاری و یلدا شجاعی و زهرا قلی زاده، عنوان سوم مشترک به زهرا افیسی و تارا تابناک، عنوان دوم به پریسا درویشی و هاجر انبارکی و رتبه اول به سوسن حیاتی رسید.

در بازیگری مرد: ضمن تقدیر از سید اکبر موسوی، عباس قاسمی اول، فرشاد عزیززاده و حبیب خدامی دوم و احسان احمدزاده و قحطبه فخرایی سوم شدند.

jashnvare teatr bush 1

در نمایش نامه نویسی، عناوین اول تا سوم به حبیب خدامی، موسی درویشی و کاظم ارجمندنیا رسید و در بخش کارگردانی روح‌الله خدامی، قحطبه فخرایی و محمد فخرایی اول تا سوم شدند.

در بخش خیابانی برای بروشور یاسر درتاج، موسیقی علی تیرنا، طراحی فضا حمید ظریف‌خواه، بازیگری زن الهام ابطحی، برگزیده مشترک فرشته رضایی و فرنگیس خرم آبادی عناوین برتر را کسب کردند.

در بازیگری مرد، جواد سالمی اول شد، محمد کللی و محمدرضا وجدی دوم و فرزاد طاهری شدند. در ایده و طرح محمد ابراهیم زاده تقدیر و معصومه جوادی برگزیده شدند.

jashnvare teatr bush 1

در کارگردانی ضمن تقدیر از جواد سالمی، حمید ظریف‌خواه برگزیده شد.

از سوی هیأت داوران و بدون اولویت نمایش‌های «خَن و شازو» به ترتیب به کارگردانی روح‌الله خدامی و قحطبه فخرایی را در بخش صحنه‌ای و در بخش خیابانی نمایش «به سرعت‌گیر نزدیک می‌شوید» به کارگردانی حمید ظریف‌خواه را به عنوان آثار برگزیده معرفی شد.

پخش تیزر جشنواره تئاتر استانی، موسیقی زنده، پخش کلیپ از هنرمند زنده یاد سیاوش پولادی، رونمایی از کتاب «روایت صحنه» و تقدیر از کارگردانان جشنواره دیگر برنامه‌های این رویداد هنری بود./مهر

.

استان بوشهر

Template Design:Dima Group