پنجشنبه 9 آذر 1402 | Thursday 30 November 2023

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر از بازنشسته شدن یک‌هزار و ۸۰۰ معلم در سال تحصیلی جاری خبر داد و گفت: هیچ کلاس درسی در استان بدون معلم نمی‌ماند.

به گزارش دیارجنوب ، علی موحدی با اشاره به آشنایی دانش‌آموزان با جنایات و کودک‌کشی رژیم صهیونیستی اظهار داشت: در این راستا برای 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی علاوه بر راهپیمایی دانش‌آموزان برنامه‌های مختلفی از جمله نواختن زنگ مبارزه با استکبار با محوریت دانش‌آموزان در مدارس نواخته می‌شود.

وی از اعزام دانش‌آموزان به اردوهای راهیان نور و توسعه و پیشرفت خبر داد و بیان کرد: نخستین گروه از دانش‌آموزان از شهرستان عسلویه در قالب 200 نفر با 5 دستگاه اتوبوس برای مدت 4 روز راهی مناطق عملیاتی جنوب شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر هدف‌گذاری امسال در اعزام دانش‌آموزان و فرهنگیان استان به اردوهای راهیان نور را 10 هزار نفر دانست و تصریح کرد: سال گذشته 7 هزار و 500 دانش‌آموز و فرهنگی به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند.

موحدی به اردوی راهیان توسعه و پیشرفت پرداخت و بیان کرد: نخستین گروه از دانش‌آموزان در قالب 100 نفر به اردوی راهیان توسعه و پیشرفت اعزام شدند.

وی از بازنشسته شدن یک‌هزار و 800 معلم در سال تحصیلی جاری خبر داد و تصریح کرد: برای کمبود معلم اقدامات مهم و موثر انجام شده و شرایط خوبی حکمفرماست.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به جذب 186 معلم از طریق برگزاری آزمون خبر داد و گفت: در این زمینه 197 دبیر جذب شد و 120 دانشجوی سال آخر تحصیل در دانشگاه فرهنگیان مورد استفاده قرار گرفت و 46 معلم آموزش استثنایی جذب آموزش و پرورش استان شدند.

موحدی با بیان اینکه هیچ کلاس درسی در استان بوشهر بدون معلم نمی‌ماند افزود: همه اقدامات لازم برای حل مشکلات استخدام معلم انجام شده و استان بوشهر در شرایط مطلوبی قرار دارد.

وی از تجهیز مدارس و کلاس‌های درس به امکانات جدید آموزشی خبر داد و خاطرنشان کرد: در 2 سال گذشته به ارزش 50 میلیارد تومان تجهیزات کلاس‌های درس در اختیار مدارس استان بوشهر قرار گرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به افتتاح مدارس در 2 سال گذشته اضافه کرد: 46 مدرسه در 2 سال گذشته در نقاط مختلف شهری و روستایی استان بوشهر افتتاح و عملیات اجرایی ساخت 50 مدرسه آغاز شده است.

.

استان بوشهر

Template Design:Dima Group