يكشنبه 19 آذر 1402 | Sunday 10 December 2023

همزمان با دومین روز از هفته دولت و در آئینی با حضور شماری از مسئولان استانی و شهرستانی از جمله استاندار بوشهر عملیات اجرایی ۲ پروژه فاضلاب شهر بوشهر آغاز شد.

به گزارش دیارجنوب به نقل از ایرنا، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر روز جمعه در این آیین اظهار کرد: نخستین پروژه شامل آغاز عملیات اجرایی ارتقاء، توسعه و بهره‌برداری از تصفیه خانه فاضلاب شهر بوشهر در ازای واگذاری بخشی از پساب است.

وی افزود: مدت زمان اجرا این پروژه ۳۶ ماه و با ۴۵ هزار میلیارد ریال اعتبار است که جمعیت تحت پوشش آن کل شهر بوشهر تا سال افق طرح در ۱۴۳۰ است.

ابوالحسن عالی بیان کرد: مشخصات فنی پروژه نیز شامل ارتقاء کمی و کیفی تصفیه خانه فاضلاب موجود به ظرفیت ۴۰ هزار مترمکعب در شبانه روز و احداث مدول های توسعه ای تصفیه خانه فاضلاب بوشهر به ظرفیت ۴۲ هزار مترمکعب در شبانه روز و بهره برداری از کل طرح فاضلاب شهر بوشهر است.

prozheh fazelab

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر ادامه داد: دومین پروژه نیز آغاز عملیات اجرایی شبکه جمع آوری فاضلاب مناطق جنوبی بوشهر با ۱۵ هزار میلیارد اعتبار است که ظرف مدت ۲۴ ماه احداث می شود.

وی گفت: طول شبکه فاز اول پروژه فاضلاب مناطق جنوبی شهر بوشهر ۹۰ کیلومتر و دارای سه باب ایستگاه پمپاژ است که اعتبار آن نیز از محل منابع عمومی، تهاتر نفت و ماده ۵۶ تامین می شود.

عالی عنوان کرد: هدف اصلی از احداث این پروژه که همواره یکی از مطالبه‌های جدی شهروندان بوشهری بوده، دفع صحیح و بهداشتی فاضلاب مناطق جنوبی بوشهر است.

/

استان بوشهر

Template Design:Dima Group