يكشنبه 19 آذر 1402 | Sunday 10 December 2023

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر گفت: تا پایان روز سوم نام‌نویسی داوطلبان برای شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان ۱۹۰متقاضی در این استان مدارک خود را در سامانه پنجره واحد وزارت کشور بارگذاری کردند.

به گزراش دیارجنوب ، سعید حیدری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: ۷۰ نفر در حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم، ۲۸ نفر از حوزه دشتستان، ۳۸ نفر در حوزه دشتی و تنگستان و ۵۴ نفر در حوزه انتخابیه کنگان، دیر، جم و عسلویه تاکنون در سامانه پنجره واحد وزارت کشور نسبت به ثبت نام اولیه اقدام کرده‌اند.

وی افزود: از این تعداد ثبت نام اولیه ۱۷۴ داوطلب مرد و۱۶ داوطلب زن هستند.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استاندار بوشهر گفت: همچنین از متقاضیانی که مدارک خود را بارگذاری کرده‌اند تعداد ۶ نفر مشمول ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی می‌شوند.

entekhabat entesab

حیدری اضافه کرد: در زمینه ترکیب تحصیلی ثبت‌نام کنندگان تاکنون در استان بوشهر ۲۱ نفر با مدرک دکتری، ۱۴۱ نفر ارشد، ۲۱ نفر کارشناسی، یک نفر فوق‌دیپلم و ۶ نفر با مدرک حوزوی ثبت‌نام کرده‌اند.

وی ادامه داد: آمار متقاضیان داوطلبی انتخابات مجلس شورای اسلامی به صورت روزانه پس از ساعت ۱۸، گردآوری می‌شود و به تفکیک شهر، جنسیت و سایر موارد به اطلاع مردم شریف استان می‌رسد.

/

استان بوشهر

Template Design:Dima Group