چهارشنبه 8 آذر 1402 | Wednesday 29 November 2023

رئیس پلیس فتای پایتخت از شناسایی و کشف پرونده با موضوع برداشت غیرمجاز اینترنتی از حساب شهروندان با ترفند "فروش مانتو تابستانه ارزان قیمت" خبر داد. 

به گزارش دیارجنوب، سرهنگ داود معظمی گودرزی در این باره اظهار کرد: شخصی به پلیس فتا مراجعه و مدعی شد حدود ۵۰۰ میلیون ریال به‌صورت غیرمجاز از حساب بانکیش برداشت شده است، در همین خصوص پرونده اولیه برای بررسی این جرم تشکیل شد.
وی افزود: شاکی در اظهاراتش عنوان کرد با یک سایت فروش مانتو در فضای مجازی برخورد کردم که با قیمت پایین‌تر از بازار اقدام به فروش می کرد، وسوسه شدم و برای خرید از طریق درگاه بانکی موجود در داخل سایت اقدام کردم و پس از وارد کردن اطلاعات حساب کاربری خود با تراکنش ناموفق مواجه شدم و پس از لحظاتی تمام موجودی حساب بانکی ام خالی شد!

kolahbardari nett
سرهنگ معظمی گودرزی تصریح کرد: بلافاصله پس از اخذ اظهارات شاکی، موضوع در دستور کار قرار گرفت و تحقیقات پرونده آغاز شد و کارشناسان پلیس فتا با بهره‌گیری از روش‌های علمی و سایبری موفق به شناسایی مجرم و دستیابی به اطلاعات هویتی وی شده و متوجه شدند سارق با ایجاد یک سایت جعلی فروش مانتوی تابستانه و ایجاد درگاه جعلی اقدام به سرقت اطلاعات حساب بانکی مراجعه کنندگان می‌کند.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: پس از محرز شدن هویت مجرم برای پلیس و جمع‌آوری مستندات کامل و جامع، پرونده وارد مرحله عملیاتی شد و پس از تشریفات قضایی متهم در محل اختفای خود در تهران بزرگ دستگیر و به همراه تجهیزات الکترونیکی به پلیس فتا منتقل شد.
وی ادامه داد: این شیاد اینترنتی پس از حضور در پلیس فتا، لب به اعتراف گشود و اظهار داشت با راه‌اندازی یک سایت فروش مانتوی تابستانه و یک درگاه جعلی از بیش از ۲۶ نفر از شهروندان بیش از ۴ میلیارد ریال کلاهبرداری کردم./ تسنیم

 /

استان بوشهر

Template Design:Dima Group