يكشنبه 25 مهر 1400 | Sunday 17 October 2021

وزیر کار، امکان ایجاد سالانه یک میلیون شغل در کشور را به طور کامل شدنی و عملیاتی دانست و در مورد قراردادهای موقت کار و سفید امضا، گفت: بیش از ۳۵ نوع ارتباط استخدامی داریم و معاونت روابط کار وزارتخانه موظف شده که ارزیابی و ساماندهی لازم را در دستور کار قرار دهد البته به دنبال این هستیم که پلتفرم ملی برای ایجاد اشتغال ایجاد کنیم به گونه‌ای که همه دستگاه‌هایی که در حوزه اشتغال موثر هستند بتوانند ایفای نقش کنند.

به گزارش دیارجنوب به نقل از خبرگزاری خانه ملت، حجت الله عبدالملکی با بیان اینکه به عنوان دبیر شورای عالی اشتغال کشور در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف به پیگیری وعده دولت در مورد ایجاد سالانه یک میلیون شغل هستیم، گفت: برنامه ریزی مناسب برای ایجاد ستاد فرماندهی اشتغال را مورد توجه قرار دادیم و شروع به کار کردیم و همه دستگاه ها و عناصر تعیین کننده در حوزه اشتغال در این رویداد حضور دارند.
وی ادامه داد: به دنبال این هستیم که پلتفرم ملی برای ایجاد اشتغال ایجاد کنیم به گونه ای که همه دستگاه‌هایی که در حوزه اشتغال موثر هستند بتوانند ایفای نقش کنند؛ این کار در حال انجام است و در ماه‌های آینده خبرهای خوبی از آن به مردم می رسد.

vazir kar
ایجاد سالانه یک میلیون شغل در کشور امکان‌پذیر است
عبدالملکی امکان ایجاد سالانه یک میلیون شغل در کشور را به طور کامل شدنی و عملیاتی دانست و افزود: امیدواریم بتوانیم در سال 1401 گام های بلندی در این رابطه برداریم.
این عضو کابینه دولت سیزدهم با بیان اینکه بر اساس مفاهیم و تعاریف بین المللی بیکار به کسی گفته می‌شود که حتی یک ساعت در هفته شغل نداشته باشد، گفت: اشتغال ناقص شامل شاغلانی است که کمتر از 39 ساعت در هفته مشغول کار باشند البته ما فردی که بیش از 24 ساعت کار انجام دهد را شاغل می‌دانیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد قراردادهای موقت کار و سفید امضا، گفت: یکی از برنامه‌های ما تبدیل اشتغال غیررسمی به رسمی و ساماندهی نظام‌های قراردادی است زیرا بیش از 35 نوع ارتباط استخدامی داریم و معاونت روابط کار وزارتخانه موظف شده که ارزیابی و ساماندهی لازم را در دستور کار قرار دهد البته نیازمندی‌های کارفرماها و پیمانکاران هم باید لحاظ شود زیرا نیازمندی‌های ویژه‌ای دارند که قواره های قراردادی مشخصی را می‌طلبد.
تبدیل اشتغال غیررسمی به رسمی و ساماندهی نظام های قراردادی در دستور کار وزارتخانه
وی یادآور شد: به دنبال ساماندهی و حرکت به سمت اشتغال رسمی هستیم و اشتغال رسمی هم یعنی اشتغالی که بیمه داشته باشد.

/

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group