پنجشنبه 9 بهمن 1399 | Thursday 28 January 2021

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان بوشهر گفت: به استناد بند ۲ ماده ۲۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و بخشنامه رئیس سازمان بهزیستی کشور،خدمات رسانی به کودکان بی سرپرست شیرخوارگاه بوشهر به بخش غیر دولتی واگذار می‌شود.

به گزارش دیارجنوب، فرزانه فیروزی روز پنجشنبه در این ارتباط افزود: تلاش می‌شود از ظرفیت مردمی و خیران بعنوان سرمایه‌های اجتماعی و توانمندی بخش غیر دولتی، موسسه ها و خیران با هدف ارتقای کیفیت خدمات رسانی به کودکان بی سرپرست در بخش شیرخوارگاه استفاده شود.
وی با اشاره به اینکه موسسه متقاضی باید دارای توانمندی اقتصادی بوده و به منابع دولتی وابستگی نداشته باشد، بیان کرد: این واگذاری‌ها به بخش غیردولتی از طریق فراخوان عمومی در استان اعلام شده است تا همه مؤسسه‌های خیریه واجد شرایطی بتوانند در این فراخوان شرکت کنند.

shirkhargah b
فیروزی تاکید کرد: بهترین مکان برای نگهداری از یک فرزند درون خانواده است و بهزیستی استان بوشهر تلاش می‌کند تمام فرزندان واجد شرایط به خانواده‌های با صلاحیت سپرده شوند و توجه به منافع عالیه کودک اولویت اصلی بهزیستی در واگذاری کودکان است.
معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان بوشهر گفت: در همین راستا سامانه فرزندخواندگی سازمان بهزیستی (http://adoption.behzisti.net) برای ثبت درخواست متقاضیان به شکل الکترونیکی در سالجاری راه‌اندازی شده است.
وی گفت: با توجه به حساسیت امر مراقبت و نگهداری از فرزندان تحت سرپرستی سازمان بهزیستی ، اولویت با موسسه‌های فعال در زمینه خانه‌های کودک و نوجوان است.
فیروزی یادآور شد: در زمان حاضر پنج مرکز مربوط به نگهداری کودکان تحت سرپرستی بهزیستی در استان فعال هستند که از این شمار سه مرکز به بخش غیردولتی واگذار و یک مرکز در حال واگذاری و تنها مرکز شیرخوارگاه است که هنوز به بخش غیردولتی واگذار نشده است. /ایرنا

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group