يكشنبه 25 مهر 1400 | Sunday 17 October 2021

مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت سهامی آب منطقه‌ای بوشهر گفت: در سال آبی، ۱۳۹۹- ۱۴۰۰، استان بوشهر یک سال فوق العاده خشک را پشت سر گذاشت.

به گزارش دیارجنوب به نقل از خبرنگار مهر، امید آزادی‌جو صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استان بوشهر طی سال آبی گذشته با کاهش شدید بارش‌ها روبرو شده که هم نسبت به سال قبل و هم نسبت به بلندمدت با کاهش روبرو بوده است.

وی با اشاره به کاهش فشارها به آب سطحی و زیرزمینی فشار وارد می‌کند اضافه کرد: در سال آبی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در استان بوشهر میانگین بارش ۲۰۸ میلیمتر بوده است در حالی که میانگین بارش سال قبل از آن ۳۷۹ میلیمتر بوده است.

khoshksali1

مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت سهامی آب منطقه‌ای بوشهر بیان کرد: میزان بارش‌های استان بوشهر در سال آبی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ نسبت به سال قبل از آن با کاهش ۴۷ درصدی روبرو بوده است.

وی میانگین بارندگی بلند مدت استان بوشهر را ۲۵۵ میلیمتر عنوان کرد و ادامه داد: میزان بارش‌های استان بوشهر در سال آبی گذشته نسبت به میانگین بلند مدت با کاهش ۱۸ درصدی روبرو بوده است.

آزادی‌جو با اشاره به اینکه بیشترین میزان بارش‌ها مربوط به شمال استان با میانگین ۳۰۰ میلیمتر بوده است افزود: در مناطق جنوبی استان اغلب ایستگاه‌ها میانگین بارش کمتر از ۲۰۰ میلیمتر داشته‌اند.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group