سه شنبه 18 مرداد 1401 | Tuesday 9 August 2022

محمد دلواری خواهر زاده شهید رئیسعلی دلواری گفت: رئیسعلی دلواری شناسنامه افتخار ملی و غرور هر بوشهری است.

به گزارش دیارجنوب، ۱۲ شهریور سالروز شهادت قهرمان مبارزه با استعمار "شهید رئیسعلی دلواری" که به نام روز ملی مبارزه با استعمار انگلیس نامگذاری شده است. سرداری شجاع که به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی نام و قیام او از نام های درخشان در مبارزات ملت ایران است؛ کسی که در مظلومیت و گمنامی در برابر استعمار قیام کرد و قیام او خدمتی بزرگ به استقلال ایران بود.
"محمد دلواری" خواهر زاده شهید "رئیسعلی دلواری" از جانبازان دفاع مقدس و برادر "سردار شهید محمد علی دلواری" بمناسبت 12 شهریور سالروز شهادت رئیسعلی دلواری طی مصاحبه ای با دیارجنوب به گفتگو پرداخت که در ذیل به شرح آن می پردازیم:

mosahebe delvariمحمد دلواری در رابطه با اهمیت مقاومت سردار جنوب عنوان کرد: رئیسعلی دلواری نماد یک مجاهدی است که با حس وطن پرستی و گرایش های دینی به ایستادگی در مقابل ارتش متجاوز انگلیسی تا آخرین داشته خود یعنی جان شیرینش و نوشیدن جام شهادت، می باشد؛ تا تاریخی پراز افتخار در هر عصر و نسلی برای مردمان استان بوشهر رقم بزند.
وی در ادامه افزود: رئیسعلی دلواری خدمت بزرگی برای استان بوشهر نموده است و بهمین خاطر باید تمام ظرفیت های استان برای گرامیداشت این شخصیت ملی عملیاتی شوند تا رسالت ما که شناساندن ابعاد زندگی و اندیشه های وطن پرستی و مقاومت اسلامی این مرد بزرگ است به نسل جدید به بهترین نحو صورت گیرد.
دلواری با اشاره فضائل اخلاقی سردار بیان کرد: رئیسعلی دلواری همیشه در مقابل مردم احساس مسئولیت داشت و صادقانه انجام وظیفه می نمود و این ویژگی صداقت وی منجر به همراهی و حمایت داوطلبان مردم در قیام او گرديد. که این امر یکی از شاخص های الگو پذیر برای مسئولین ما می تواند باشد.
وی در پایان عنوان داشت: زندگی رئیسعلی دلواری پر از نقطه های عطف ها و دستاوردها است که یکی از ویژگی اصلی پایداری در اراده حق طلبی بود او دلیر مردی بود و کلام آخرین خود را در این قیام، با شهادتش بر زبان راند و نام خویش را در تاریخ مبارزات این سرزمین جاودانه ساخت.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group