جمعه 28 مرداد 1401 | Friday 19 August 2022

 شهردار برازجان از آغاز قانونی طرح تعریض پل والفجر و پایان انتظار چندین ساله برای اصلاح مسیر خروجی برازجان به سمت اهرم خبر داد.

به گزارش دیارجنوب، پل والفجر به دلیل قرار گرفتن در نقطه‌ی آغاز محور مواصلاتی شهر برازجان به مناطق گردشگری امام‌زاده ابراهیم، منابع سرکره، گندم ریز و البته شهرستان‌های تنگستان، دشتی، کنگان، عسلویه و... از دیرباز به عنوان یک محور پرترافیک شناخته می‌شود که با افزایش حجم ترددها، نیاز به ارتقاء ظرفیت این پل به یک ضرورت تبدیل شده است.
گسترش محدوده‌ی مسکونی شهر برازجان به سمت منطقه‌ی جنوب رودخانه‌ی فصلی آردو و استقرار جمعیت قابل‌توجهی از شهروندان در محله‌ی پردیس را نیز باید به موارد ذکر شده افزود. بر همین اساس و با توجه به ضرورت روزافزون اصلاح پل والفجر، طرح تعریض این پل به‌عنوان یک پروژه‌ی زیربنایی و مهم توسعه‌ی شهری در سال ۹۹ با قید فوریت در دستور کار مجموعه‌ی شهرداری برازجان قرار گرفت.

shahrdar borazjaanشهردار برازجان که در سال گذشته با اعلام خبر آغاز فاز مطالعاتی این پروژه‌ی مهم شهرداری، نوید آغاز قریب‌الوقوع روند اجرایی طرح را داده بود، طی گفتگویی در این خصوص اظهار داشت: با توجه به ضرورت رسیدگی به وضعیت خروجی شهر برازجان به سمت اهرم، طرح تعریض پل والفجر در دستور کار قرار گرفت که پس از پایان فاز مطالعاتی طرح و طراحی پل، به حول و قوه‌ی الهی مراحل تشریفات قانونی انتخاب پیمانکار آغاز گردید و مناقصه‌ی انتخاب پیمانکار واجد شرایط آگهی شد.
شهردار برازجان درخصوص مختصات فنی و اجرایی این طرح گفت: این پل بتنی با سه دهانه و طول کلی ۴۵ متر اجرا خواهد شد که برآورد اولیه هزینه‌ی احداث آن معادل ۱۸۰ میلیارد ریال بوده است.
وی یادآور شد: امید می‌رود با احداث این پل شاهد سهولت رفت و آمد از ورودی جنوبی شهر برازجان در آینده باشیم.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group