شنبه 28 فروردين 1400 | Saturday 17 April 2021

شهردار بوشهر گفت: با پیگیری‌های انجام شده پس از سال‌ها مجوز تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی این شهرداری گرفته شده‌است.

به گزارش دیارجنوب، حسین صالحیان روز سه شنبه در جلسه علنی شورای شهر بوشهر افزود: این مجوز شامل ۱۰ درصد پست‌های اداری می‌شود و برای ۳۰ نفر نیز این فرصت فراهم خواهد شد.
وی بیان کرد: البته پیگیر این هستیم که رتبه شهرداری مرکز استان بوشهر از ۱۰ به ۱۱ ارتقا یابد تا مجوزهای بیشتری در زمینه تعیین وضعیت نیروی انسانی دریافت شود و برای این مهم فقط تفریغ بودجه نیاز است.
صالحیان با اشاره به تجهیز آرامستان جدید در جاده نیروگاه به سردخانه گفت: آمبولانس‌های جدید برای آرامستان پیش بینی شده و اجرای فضای سبز، روشنایی و لوله کشی آب آن به طول چند کیلومتر در دست اجراست.
شهردار بندر بوشهر ادامه داد: همچنین با فعال شدن اورژانس خدمات شهرداری در هفته‌های آینده تلاش می‌شود در سه شیفت کاری نیازهای کوچک و فوری مناطق در زمینه نگهداشت پروژه‌های شهری و خدمات مورد نیاز شهروندان اجرا شود.

salehiyan shahrdar boushehr
صالحیان با بیان اینکه با وجود همه مطالبات پیمانکار تقاطع میدان مطهری (سردار سلیمانی) پرداخت شده‌است اما این پیمانکار از اوایل اسفند فعالیت خود را متوقف کرده‌است، گفت: پیشنهاد شده‌است که این پیمانکار مشمول ماده ۴۶ شود تا با خاتمه قرارداد، ضمانت نامه وی هم حبس می‌شود، از این رو انتظار می‌رود مجوز این موضوع را این هفته از شورای فنی استان دریافت کرده و به سراغ انتخاب پیمانکار جدید برویم.
وی در باره پروژه چرخ فلک پارک شغاب بوشهر گفت: با توجه به الحاقیه جدید این پروژه، پرداخت بعدی به سازنده آن نیازمند ارائه تضمین‌های لازم است که قرار شده این هفته ضمانت‌ها را به امور پیمان ارائه کند تا روند پروژه تسریع شود.
شهردار بوشهر درباره تفاوت قیمت مناقصه پسماند قبل و بعد از تعطیلات نوروز گفت: در این مدت میزان تورم بویژه در زمینه تعمیرات و ماشین آلات چند برابر شده‌است، از این رو شهرداران کلانشهرها به سمت تمدید قرارداد با پیمانکاران خود با درصدی افزایش منطقی رفته‌اند، اما پیمانکار پسماند بوشهر شرایط مناسبی نداشت که در پایان قرارداد ناچار شدیم او را کنار گذاشته و مناقصه برگزار کنیم اما از آنجا که شرکت کننده‌ای برای مناقصه نداشتیم، از اسفندماه جمع آوری زباله با استفاده از نیروهای شهرداری صورت گرفت.
وی بیان کرد: امیدواریم در مناقصه جدید که در این هفته پاکت‌های مربوط به آن بازگشایی می‌شود، پیمانکار توانمندی تعیین شود.
صالحیان درباره پرداخت نشدن حقوق برخی از کارگران شهرداری اظهار کرد: باید در پایان هر ماه ابتدا حقوق کارگران و سپس کارمندان پرداخت شود و در صورتی که گروهی حقوق خود را دریافت نکرده باشند، به صورت جدی پیگیری می‌شود و در صورت اثبات این امر، همکاران مالی و اداری توبیخ می‌شوند.
شهردار بوشهر درباره مشکل چاله‌های رها شده در سطح شهر گفت: ۲ گودال در سال گذشته پر شد، اما ۶ گودال دیگر مجوز دارند که آخرین وضعیت آنها را پیگیری و گزارش را ارائه می‌شود.
وی از تامین اعتبار استانی و ملی گذر سرتل به تنگک خبر داد و گفت: با پیگیری رئیس نیروگاه اتمی بوشهر و موافقت دکتر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، اعتبار این پروژه مشخص شده‌است، اما برای جلوگیری از مواجه شدن با مالک جدید در حین اجرای پروژه و ایجاد مشکلات قانونی، از اداره ثبت املاک استعلام شد که پس از گذشت یک ماه با اظهار بی‌اطلاعی از این منطقه اعلام کردند که اطلاعاتی در این زمینه در کاداستر نیامده است.
صالحیان اذعان کرد: عملکرد اداره ثبت در این زمینه جای تعجب دارد و در زمان حاضر تحویل زمین این گذر به شهرداری با ورود دادستان مسیر قضایی خود را طی می‌کند./ ایرنا

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group