چهارشنبه 25 فروردين 1400 | Wednesday 14 April 2021

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر گفت: پارسال با تولد ۱۵ هزار و ۷۹ نفر جمعیت این استان به یک میلیون و۱۸۱ هزارو ۷۲۲ نفر افزایش یافت.

به گزارش دیارجنوب، اسکندر پاسالار با بیان اینکه پارسال به طور میانگین در هر شبانه روز ۴۱ نوزاد در این استان به دنیا آمد افزود: پارسال ۷هزار و ۷۴۸ نوزاد پسر و ۷ هزار و ۳۳۱ نوزاد دختر در استان متولد شده است.
وی افزود: ۷۶ درصد از ولادت‌های ثبت شده در استان در نقاط شهری و ۲۴ درصد از ولادت ها در نقاط روستایی ثبت شده است و بیشترین ولادت ثبت شده مربوط به شهرستان بوشهر با ۲۵.۹ درصد و کمترین میزان مربوط به شهرستان دیلم با ۳.۱ درصد است.
مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر اضافه کرد:نسبت جنسی در ولادت‌های یادشده، ۱۰۵.۷ است، یعنی در مقابل هر ۱۰۰ واقعه ثبت شده دختران، نزدیک به ۱۰۶ واقعه ولادت پسران به ثبت رسیده است.

pasalar sabt ahval bou
پاسالار عنوان کرد: میانگین سن مادران در ولادت‌های ثبت شده در سال گذشته ۲۹.۸ سال است و ۴۲.۲ درصد از ولادت‌های ثبت شده در استان در ۵ سال نخست زندگی زوجین ، ۳۱.۲ درصد در فاصله ۶ تا ۱۰ سال پس از ازدواج و ۲۵.۷ درصد پس از ۱۰ سال از شروع زندگی زوجین به وقوع پیوسته است.
وی گفت: پرطرفدارترین نام‌های انتخاب‌شده برای نوزادان در سال ۹۹ برای پسران به ترتیب محمد، حسین، علی، امیرعلی و امیر حسین و برای دختران به ترتیب فاطمه، زهرا، زینب، رستا و فاطمه زهرا است.
مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر گفت: همچنین در این سال تعداد ۲۰۸ واقعه ۲ قلو زایی و چهار واقعه سه قلو زایی در استان ثبت شده است.
پاسالار یادآور شد: دو سوم جمعیت استان بوشهر در پنجره طلایی جمعیت ( ۱۵ تا ۶۵ سال)قرار دارد که با برخورداری از بیشترین فعالیت در حوزه اجتماعی و اقتصادی محور تولید، اشتغال و اقتصاد هستند./ ایرنا

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group