جمعه 15 اسفند 1399 | Friday 5 March 2021

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شبانکاره گفت: در حال حاظر بیش از 60 فعالیت فرهنگی، هنری، ادبی و علمی در این کانون برای گروه های مختلف سنی برگزار می شود.

به گزارش دیارجنوب، مدیر کانون پرورشی و فکری کودکان شبانکاره اظهار داشت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یک شرکت دولتی با فعالیت فرهنگی و زیر مجموعه وزارت آموزش و پرورش است که رسالت کشف و پرورش استعداد، فکر و خرد را در کودکان و نوجوانان میهن عزیزمان بر عهده دارد.
زینب رزمجو در ادامه گفتگو با دیارجنوب بیان کرد: فعالیت کانون در ابتدا بر پایه ی کتابخانه کودک بود که در کنار این امر فعالیت های فرهنگی در آن شکل گرفت و امروز بیش از 60 فعالیت فرهنگی، هنری، ادبی و علمی در کانون برای گروه های مختلف سنی برگزار می شود.
وی کار کردن با کودکان و نوجوانان را شیرین و لذت بخش دانست و گفت: مربیان کانون با عشق، علاقه و با زبانی نزدیک به زبان و احساس بچه ها با آنها کار میکنند و روش های هنرمندانه ای برای برقراری ارتباطی دوسویه با کودکان به کار می‌بندد.
رزمجو افزود: مربیان کانون با هنرمندی و درک فضای فکری نوجوانان ارتباط برقرار کرده و آنها را در فعالیتها و کارگاه ها به مشارکت دعوت می کنند.

modir kanoon shabankare
وی درخصوص تاثیر ادبیات بر پرورش فکری کودکان بیان داشت: ادبیات در هر کشور و هر مملکتی یکی از پایه های اساسی فرهنگ به حساب می آیدو در کشور ما نیز دارای پیشینه ای قوی و ریشه های قدرتمندی ا ست.
مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شبانکاره افزود: فرهنگ گسترده، غنی و پر ریشه ما زبانزد همگان است و می تواند تأثیربسیاری در ذهن و زندگی فردی و اجتماعی یک فرد داشته باشد.
وی خاطر نشان کرد: ادبیات و فرهنگ ما از آموزه های اخلاقی، نوعدوستی، ساده زیستی، نیک اندیشی و مروت سرشار است و کانون هم از این مهم کمک گرفته و برای پرورش اعضا که همان کودکان و نوجوانان هستند از این راه بسیار بهره می برد.
رزمجو یادآور شد: آشنایی نسل آینده با فرهنگ سرزمینی با شیوه های مختلف می تواند گنجینه ی لغات و دانسته های ادبی آنها را غنی سازد.
وی تمرکز کانون را در حوزه های فرهنگی، هنری ،ادبی، علمی و اسلامی عنوان کرد و گفت: همه ی این موارد در قالب آموزش های غیرمستقیم و فعالیت های جذاب برای کودکان و نوجوانان ارایه می شود و سرفصل های اصلی فعالیت های ما در کانون پرورش فکری است که هر کدام به شاخه های زیادی منشعب می شوند.
مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شبانکاره یادآور شد: شاخه های فعالیتی کانون برای کودکان و نوجوانان متنوع بوده تا هر کودکی بتواند با تجربه کردن آنها به علاقه ومستعد بودن خود در نو ع فعالیتش پی ببرد.
وی ارتباط موثر برای پرورش کودکان و نوجوانان را ارتباطی دوسویه دانست و بیان کرد: خانواده به عنوان نهاد اصلی در شکل گیری شخصیت و درونمایه ی فکری فرد نقشی اساسی داردو ما نیز در کانون با ارتباط مربی و خانواده در راستای پرورش بهتر اعضا می کوشیم.
رزمجو اعتماد خانواده ها به این اداره را افتخار دانست و افزود: همراهی و همکاری خانواده ها با کانون پرورش فکری در فعالیت ها ، برگزاری کلاس ها و همچنین جشنواره ها مثال زدنی ا ست.
وی درخصوص کشف استعدادیابی در کودکان بیان داشت: اعضا با ورود به کانون و در مواجهه با فعالیت های مختلف فرهنگی هنری، ادبی و تجربه به یک خودشناسی دست یافته و راهشان را انتخاب می کنند تا در آن زمینه به فعالیت بپردازند.
مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شبانکاره گفت: کانون، میدان فعالیت های مختلف را برای کودکان و نوجوانان مهیا ساخته تا بدون اجبار، فعالیت ها و هنرهای مختلف را بشناسند و علاقمندی خود را پیدا کنند و در واقع کانون در مرحله اول اجازه تجربه موارد مختلف و فعالیت های گوناگون فرهنگی هنری را به کودک و نوجوان داده تا کودک با عضویت مدام در کانون و گذراندن چند سال به عنوان یک عضو استعدادش کشف و پرورش یابد.
وی به ارزشمند بودن جایگاه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان درکشور و استان اشاره کرد و افزود: کلیه مسئولین به رسالت کانون در خصوص تربیت نسل نوپا و تلاش های این اداره برای پرورش فرزندانی دانا و توانا آگاهند و همواره از آن حمایت کرده اند.
مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شبانکاره در پایان گفت: از همه نهادها و ادارات فرهنگی شهر تقاضا دارم که همانند سالهای گذشته با همفکری و همکاری همدیگر اتفاقات فرهنگی _ هنری خوبی را برای کودکان و نوجوانان شهرمان رقم بزنیم و شاهد شکوفایی، خلاقیت و آینده ای روشن برای همه فرزندان این مرز و بوم باشیم.

 /

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group