جمعه 15 اسفند 1399 | Friday 5 March 2021

معاون ساخت وتوسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه‌ها از اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان به راه‌آهن بوشهر در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش دیارجنوب، عباس خطیبی ظهر امروز درجمع خبرنگاران اظهار داشت: طبق سیاست‌های قانون برنامه ششم توسعه، وزارت راه و شهرسازی به نیابت شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، موظف است مراکز عمده بار و ورودی و خروجی استان‌ها به شبکه ریلی متصل کند.
معاون ساخت وتوسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه‌ها گفت: در ادامه راه‌آهن اصفهان به شیراز و اتصال آن به استان بوشهر به عنوان یکی از مناطق مهم کشور، جز سیاست‌های اصلی ریلی وزارت راه و شهرسازی است.
وی بیان کرد: در ۲ سال گذشته با پیگیری‌های مسئولان و نمایندگان استان بوشهر در مجلس، اجرای پروژه راه‌آهن بوشهر شرایط بهتری از لحاط اجرایی و تامین منابع ملی و اعتباری پیدا کرده است.

rahahan boushehr
خطیبی با بیان اینکه قطعات ۱۰ خط ریلی بوشهر فعال است خاطر نشان کرد: این قطعات دارای ۲۵ کیلومتر طول مسیر جز سخت‌ترین قسمت‌های این پروژه است و تکمیل آن در اولویت قرار دارد.
این مقام مسئول افزود: در برهه‌ای از طریق فاینانس خارجی چین برای اعتبار پروژه راه آهن شیراز- بوشهر و عسلویه مورد توجه قرار گرفت که متاسفانه با شرایط تحریم مواجه شدیم و هنوز به صورت قطعی محقق نشده است.
خطیبی در قالب بازار سرمایه یکی از پروژه‌های تعریف شده را خط ریلی شیراز به بوشهر دانست و تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی مصمم است این پروژه را دنبال و تکمیل کند و در سال ۱۴۰۰ ، یکی از خط‌های ریلی که به آن توجه ویژه می‌شود و جز اولویت‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، تسریع در اجرای راه آهن بوشهر به شیراز است.
معاون ساخت وتوسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه‌ها بودجه سال آینده پروژه راه آهن شیراز به بوشهر را ۱۰۰ میلیارد تومان دانست و خاطر نشان کرد: اختصاص این بودجه نشان دهنده این است که توجه ویژه‌ای به پروژه راه آهن شیراز به بوشهر شده است.
وی افزود: همه روش‌های سرمایه‌گذاری برای اجرای این پروژه در دستور کار قرار داریم و موضوع فاینانس برای ۴۵۰ کیلومتر پروژه راه آهن شیراز به بوشهر هنوز از دستور کار خارج نشده است و اگر شرایط مجدد، بتواند فضایی ایجاد کند که آن فاینانس محقق شود مورد استفاده قرار می‌گیرد چراکه مذاکرات فشرده‌ای با طرف چینی انجام شده است./فارس

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group