شنبه 16 اسفند 1399 | Saturday 6 March 2021

اجراهای صحنه ای موسیقی با حضور علاقه‌مندان این هنر و با رعایت سقف مصوب ستاد ملی کرونا و رعایت دستورالعمل های بهداشتی، از سر گرفته می شود.

به گزارش دیارجنوب به نقل از روابط عمومی دفتر موسیقی، بدنبال اعلام وضعیت زرد در تهران و از سرگیری فعالیت‌های گروه سه، طی هفته گذشته و هفته جاری، دو جلسه با حضور شرکت های برگزارکننده کنسرت و همچنین سالن های برگزاری کنسرت به ریاست محمد اله یاری فومنی مدیرکل دفتر موسیقی برگزار شد و شرایط از سرگیری کنسرت های موسیقی بررسی شد.

در این جلسات شرکت های برگزاری کنسرت از آسیب فراوان به هنرمندان، نوازندگان و صاحبان مشاغل فنی مرتبط با کنسرت طی یکسال اخیر سخن گفتند. به عقیده شرکت ها برگزاری کنسرت با ظرفیت سی تا پنجاه درصد ظرفیت سالن و یک سانس در روز توجیه اقتصادی ندارد و تنها با هدف به جریان افتادن دوباره چرخ اقتصاد هنر مجبور به انجام آن هستند.

در این جلسات شرکت ها بیان کردند هزینه های اجاره و خدمات فنی سالن ها و هزینه تبلیغات شهری و مجازی که مردم را ترغیب به استقبال از اجراها کند، عملا سودی برای برگزارکننده باقی نمی گذارد. در این جلسات نمایندگان سالن های برگزاری کنسرت در تهران آمادگی خود را برای ارائه تخفیف های لازم در اجاره و نرخ خدمات فنی اعلام کردند تا بدین وسیله شرکت ها رغبت بیشتری برای برگزاری کنسرت داشته باشند.

همچنین مقرر شد پروتکل های بهداشتی رعایت و بر حسن انجام آنها نظارت لازم انجام شود.

در زمینه قیمت بلیت ها نیز مقرر شد در این مقطع زمانی با هدف تشویق مردم به بهره‌مندی از برنامه ها، قیمت بلیت کنسرت ها افزایش پیدا نکند.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group