يكشنبه 22 فروردين 1400 | Sunday 11 April 2021

شکارچی یک قلاده پلنگ ایرانی در فاریاب در جنوب کرمان دستگیر شد. یک قلاده پلنگ ایرانی را که از گونه‌های در معرض خطر انقراض است ، در ارتفاعات منطقه‌ کوه‌شاه در نزدیکی شهرستان فاریاب و نوار مرزی بین استان کرمان و هرمزگان شکار کرد.

به گزارش دیارجنوب، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان از دستگیری این شکارچی پلنگ ایرانی در شهرستان فاریاب خبر داد.

مرجان شاکری افزود: چند روز پیش ماموران یگان حفاطت محیط زیست، گزارش تلف شدن یک قلاده پلنگ ایرانی را که در فهرست گونه‌های در معرض انقراض جانوران قرار دارد ، در ارتفاعات منطقه کوه‌شاه در نوارمرزی شهرستان فاریاب دریافت کردند که بلافاصله تحقیقات در این باره آغاز شد.

وی ادامه داد: به دلیل اهمیت موضوع با توجه به سوزانده شدن لاشه توسط متخلف یا متخلفان برای این که بتوانیم فرد متخلف را به دام بیندازیم و برای جلوگیری از هوشیاری و فرار متخلف با مشورت مقام قضایی و پلیس امنیت تصمیم بر این شد که موضوع تا دستگیری متخلف رسانه ای نشود.

pelang dead

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: طبق تحقیقات به عمل آمده مشخص شد که فردی به هویت «م - ج» این گونه بسیار ارزشمند و خارق العاده را در ارتفاعات کُجین منطقه کوه‌شاه توسط تله به دام انداخته، سپس با گلوله تلف کرده است و پس از آن به دلیل ترس از دستگیری اقدام به سوزاندن لاشه در منطقه کرده است.

وی اضافه کرد: ماموران در محل سوزاندن لاشه آثار لاشه پلنگ را روی تله زنده گیری کشف کردند که به زودی با دستور مقام قضایی نمونه برداری انجام و مقداری از خون و موی کشف شده از این گونه به آزمایشگاه اداره کل حفاظت محیط زیست تحویل می شود.

شاکری با بیان این که طبق دستور مقام قضایی دستگیری متهم یا متهمان به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت، ادامه داد: متهم اصلی طی اقدامات و شگردهای پلیسی به محل مد نظر هدایت و دستگیر شد.

وی خاطرنشان کرد: در این پرونده، یک قبضه سلاح شکاری کشف و ضبط و متهم به همراه پرونده تحویل مرجع قضایی شد./روزنامه خراسان

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group