شنبه 28 فروردين 1400 | Saturday 17 April 2021

رئیس آموزش و پرورش دشتستان از آخرین وضعیت برای بازگشایی مدارس در شهرستان خبر داد.

به گزارش دیارجنوب، سهراب باقری رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دشتستان طبق استناد آخرین مصوبات اداره کل و وزارت متبوع در خصوص جزئیات بازگشایی مدارس دولتی و غیردولتی بیان داشت: روز شنبه ۱۵ شهریور تمامی مدارس شهرستان دشتستان بازگشایی خواهند شد و کلیه همکاران (عوامل اجرایی و آموزشی) حضور خواهند یافت.

وی در ادامه افزود: روز شنبه ۱۵ شهریور ماه فقط به صورت نمادین و با حضور تعداد کمی از دانش‌آموزان پایه اول، هفتم و دهم در مدرسه سال تحصیلی آغاز می‌شود.

shoraye a p borazjan 3
سهراب باقری تاکید کرد: پس از پایان مراسم نمادین بازگشایی در روز شنبه ۱۵ شهریور، بلافاصله جلسه شورای مدرسه تشکیل و با توجه به تراکم دانش آموز نسبت به تقسیم دانش آموزان ( کلیه پایه های اول تا دوازدهم ) به گروه های کوچکتر در مدارس پرجمعیت و تدوین برنامه کلاسی جهت آموزش حضوری یا نیمه حضوری و ترکیبی روز یکشنبه ۱۶ شهریور ماه به بعد اقدام نمایند.
وی در خصوص زمان آموزش حضوری دانش آموزان گفت: دانش آموزان ابتدایی و متوسطه اول (دو روز حضوری/یک روز مجازی و دوروز تعطیل) و متوسطه دوم (دو روز حضوری/دو روز مجازی/دو روز تعطیل) خواهد بود.
باقری با توجه به تبصره زمان آموزش تصریح کرد: با توجه به کاهش ساعت های آموزشی دروسی که تصور می کنیم الزاما باید آموزش داده شود، در مدت حضور دانش آموزان ارائه شود و در فرصت غیر حضوری و روزهایی که کلاس حضوری ندارند، تکرار و تمرین دروسی که دانش آموزان خودشان می توانند بخوانند در سامانه شاد ،صدا و سیما پیگیری شود.

رئیس آموزش و پرورش دشتستان افزود: زمان تدریس حضوری در پایه اول ابتدایی ۲۵ دقیقه، پایه دوم تا ششم ابتدایی ۳۰ دقیقه و متوسطه اول و دوم ۳۵ دقیقه است.
وی گفت: در بازگشایی مدارس و نحوه برگزاری کلاسهای حضوری ملاک اصلی جمعیت مدرسه، کلاس، فضاهای دراختیار مدرسه و رعایت پروتکل های بهداشتی است.
وی با بیان اینکه شورای مدرسه براساس شرایط هر مدرسه برنامه حضور دانش آموزان را تنظیم و‌مصوب می نماید، افزود: تعطیلی کامل مدرسه و عدم حضور دانش آموز در مدرسه در هر منطقه منحصرا پس از اعلام تعطیلی کامل توسط ستاد ملی مقابله با کرونا امکان پذیر است.

باقری بیان داشت: در وضعیت فعلی همه مدارس می بایست بر مبنای آموزش تمام حضوری و یا آموزش ترکیبی نیمه حضوری ( زوج و فرد) برنامه ریزی کنند.

وی اضافه کرد: برنامه آموزش صرفا مجازی، در هیچ مدرسه ای تا اطلاع ثانوی نخواهیم داشت مگر بر اساس اعلام بعدی ستاد ملی کرونا در منطقه و یا مناطقی از استان یا شهرستان.

رئیس آموزش و پرورش دشتستان گفت: باید به گونه ای برنامه مدارس تنظیم شود تا در صورت تغییر نظر ستاد ملی کرونا بتوان انعطاف لازم در برنامه ایجاد کرد.
وی ادامه داد: در مدارس و کلاسهای پرتراکم با تصویب شورای مدرسه امکان تقسیم کلاس به دو گروه و یا بیشتر وجود دارد.
باقری تصریح کرد: تکلیف آموزش و پرورش و مدارس فراهم نمودن امکان آموزش حضوری کامل و یا ترکیبی متناسب با وضعیت مدارس با رعایت پروتکل های بهداشتی و توجیه دانش اموزان و خانواده ها همراه با انعطاف لازم است .
وی تاکید کرد: خانواده هایی که فرزندانشان را برای حضور در مدرسه همراهی نمی کنند باید خودشان وظیفه جبران بخشی از ضعف درسی آنها را عهده دار خواهند بود، مدرسه فقط حد توان و امکانات از طرق مختلف به اینگونه دانش آموزان از نظر آموزشی کمک خواهد کرد.

سهراب باقری افزود: در مناطق کم تراکم به ویژه مدارس روستایی چندپایه فاقد دسترسی به فضای مجازی با رعایت پروتکل و فاصله گذاری اجتماعی سعی بر حضوری بودن آموزش و یادگیری باشد.

وی تاکید کرد: معلمان از ۱۵ تا ۳۰ شهریور ماه نسبت به مرور دروس سال قبل و تثبیت یادگیری و آمادگی برای تدریس دروس جدید اقدام نمایند.

باقری خاطر نشان کرد: تا اطلاع ثانوی ملاک عمل کلیه مدارس دولتی و غیردولتی طبق این مصوبات است و متناسب با تصمیم وزارتی و شرایط موجود، امکان تغییر وجود دارد.

دیدگاه‌ها  

#3 غلامرضا 1399-06-15 20:35
با سلام .
فرزند من یکسال دیرتر فارغ التحصیل بشه بهتر از اینست که بخواد اتفاق تلخی براش بیفته

دیارجنوب: درج این نظر بمعنای تایید ورد آن نمی باشد.
نقل قول کردن
#2 نعمت الله اسفندیاری 1399-06-14 21:59
سلام
بر اساس آمار دانشگاه علوم پزشکی ، دشتستان در وضعیت قرمز قرار دارد و برای وضعیت قرمز آموزش فقط بصورت مجازی باید باشد بنده بعنوان یکی از والدین با حضور فرزندم در کلاسهای حضوری اکیدا مخالفم لطفا مسوولان تصمیم گیر به فکر جان عزیزان ما باشند. اگر چه آموزش غیر حضوری به هیچ عنوان کیفیت لازم را ندارد اما خواهش ما این است که زیر ساختهای لازم را بوجود آورده تا کیفیت آموزش بهتر شود نه اینکه اگر والدین از ترس جان عزیزان شان مانع حضور آنان در مدرسه شوند بهانه ای برای کم کاری مسوولان باشد.. با تشکر از همراهی شما.

دیارجنوب: درج این نظر بمعنای تایید یا رد آن نمی باشد و برای اطلاع مسئولین مربوطه می باشد.
نقل قول کردن
#1 حسین 1399-06-14 19:06
احتمالا کرونا تو روزای حضوری انتقال پیدا نمیکنه. من که یکسال بچه خودمو یکسال دیرتر میفرستم مدرسه در عوض تا حدودی خیالم راحته که از مدرسه مبتلا نمیشه.حالا 1 سال دیرتر فارغ التحصیل بشه چه اتفاقی میفته؟ این همه تحصیلکرده بیکار داریم بچه منم یکسال دیرتر ملحق بشه بهشون. شتر سواری دولا دولا نمیشه

دیارجنوب: درج این نظر بمعنای تایید یا رد آن نمی باشد و برای اطلاع مسئولین مربوطه می باشد.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group