سه شنبه 13 خرداد 1399 | Tuesday 2 June 2020

گزارش نهایی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره‌ی تحقیق و تفحص از نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها قرائت شد که در این گزارش بر لزوم اصلاح قانون هدفمندی یارانه‌ها و بازسازی مجدد این قانون تاکید شد.

به گزارش دیارجنوب، حسن حسینی شاهرودی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس گزارش نهایی کمیسیون اقتصادی در مورد تحقیق و تفحص از نحوه‌ی اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در اجرای ماده ۲۱۲ آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی را قرائت کرد.
وی در قرائت بخش مربوط به جمع‌بندی این گزارش اظهار کرد: قانون هدفمندی یارانه‌ها به اهداف مورد نظر خود شامل عادلانه کردن نظام توزیع یارانه‌ها، آثار رفاهی و اقتصادی، کاهش زمینه‌ی قاچاق به ویژه سوخت، کاهش هزینه دولت و شفافیت در پرداخت یارانه‌ها و حفظ محیط زیست نرسیده است که از جمله دلایل آن تخلف در اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و نحوه توزیع یارانه نقدی است.
وی گفت: تا وقتی سیاست بازار خودرو به گونه‌ای باشد که مردم مجبور به استفاده از خودرو با مصرف سوخت زیاد شوند تنها هزینه مردم با افزایش قیمت بنزین زیاد شده و لذا تغییر قیمت بنزین تغییری در تغییر مصرف آن ندارد.
حسینی شاهرودی در مورد پیشنهادات قید شده در این گزارش هم گفت: باید قانون هدفمندی یارانه‌ها مجددا بازسازی شود و برنامه‌ای برای کاهش مصرف انرژی وجود داشته و سازمان هدفمندی یارانه‌ها از سازمانی که عملا تبدیل به اجرای تصمیمات رییس سازمان برنامه و بودجه شده، تغییر پیدا کند./ایرنا

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group