چهارشنبه 14 خرداد 1399 | Wednesday 3 June 2020

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح لایروبی کانال دسترسی به اسکله‌های بندر بوشهر گفت: با تکمیل این طرح زمینه پهلوگیری کشتی‌های تجاری با ظرفیت بالای ۳۰ هزار تن در بندر بوشهر فراهم می‌شود.

به گزارش دیارجنوب، سیاوش ارجمندزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر به تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر پرداخت و اظهار داشت: سال گذشته افزون بر 3.1 میلیون تن کالا در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری شد که نسبت به سال ماقبل آن 16 درصد افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه در سال گذشته یک میلیون و 329 هزار تن کالای غیرنفتی در بندر بوشهر بارگیری و صادر شد افزود: در این مدت 469 هزار 750 تن کالاهای غیرنفتی در بندر بوشهر تخلیه شده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر به تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی در بندر بوشهر پرداخت و بیان کرد: سال قبل یک‌میلیون و 62 هزار تن کالای نفتی تخلیه و 318 هزار تن محصولات نفتی از بندر بوشهر بارگیری و صادر شده است.
وی با بیان اینکه 50 درصد فعالیت‌های بندری در حوزه صادرات است تصریح کرد: سال گذشته در مجموع یک‌میلیون و 500 هزار تن صادرات از بندر بوشهر انجام شده است.
ارجمندزاده از افزایش تخلیه و بارگیری کالا در نیمه نخست فروردین امسال در بندر بوشهر خبر داد و افزود: در این مدت یک‌هزار 30 کانتینر در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری شده که 50 درصد آن صادرات و مابقی واردات است.
وی با بیان اینکه تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر بوشهر بیش از 140 درصد در نیمه نخست فروردین امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است گفت: صادرات کالا غیر نفتی در مدت یاد شده در بندر بوشهر رشد 104.7 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افزایش تردد شناورها در بندر بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: ورود شناورهای بالای یک‌هزار تن به بندر بوشهر در 15 روز نخست امسال 16 فروند است که رشد 23 درصدی دارد.
ارجمندزاده با بیان اینکه بندر بوشهر با تمام ظرفیت بندری در حال انجام فعالیت است از اجرای طرح لایروبی در این بندر خبر داد و افزود: پروژه لایروبی کانال‌های داخلی و خارجی دسترسی به بندر بوشهر یکی از بزرگترین پروژه‌های استان بوشهر و سازمان بنادر و دریانوردی با هدف تردد ایمن شناورها اجرا شده است.
وی با بیان اینکه این پروژه با اعتبار 190 میلیارد تومان اجرا شده است افزود: پروژه لایروبی کانال بندر بوشهر توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص)، آغاز شده که اکنون بیش از 87 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر حجم لایروبی پروژه یاد شده را 5میلیون و 750 هزار مترمکعب دانست و تصریح کرد: اکنون افزون بر 4 میلیون و 974 هزار متر مکعب عملیات لایروبی انجام شده که با تکمیل آن عمق این کانال از 8.5 متر به بیش از 11 متر افزایش می‌یابد.
ارجمندزاده با بیان اینکه پیش بینی می‌شودعملیات اجرایی پروژه لایروبی بندربوشهر تا پایان تیرماه امسال به پایان برسد تاکید کرد: با تکمیل این طرح تا تیرماه آینده پهلوگیری کشتی‌های تجاری با ظرفیت بالای 30 هزار تن در بندر بوشهر فراهم می‌شود.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group