پنجشنبه 21 فروردين 1399 | Thursday 9 April 2020

مدیر جهاد کشاورزی گناوه گفت: ۱۲ هکتار از کشتزارهای در روستاهای چاهک و چاه شور و بینک شهرستان گناوه علیه ملخ صحرایی سمپاشی شد.

مدیر جهاد کشاورزی گناوه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به ورود ملخ صحرایی به استان بوشهر که هم چنان ادامه دارد و به دلیل گستردگی ریزش در سطح استان و مناطق جدید از همه کشاورزان، باغ داران، دهیاران و شوراها انتظار داریم در امر ردیابی و کنترل و مبارزه با این آفت همکاری کنند.

امان الله حیدری افزود: کشاورزان روستاهای بخش مرکزی و ریگ شهرستان گناوه در صورت مشاهده ملخ‌ها در مزارع خود سریع به مرکز جهاد کشاورزی بخش ریگ و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان گناوه اطلاع رسانی و نهایت همکاری و مساعدت را در این زمینه با کارشناسان مبذول دارند.

وی بیان کرد:. سم مورد نیاز تأمین و در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان گناوه و بخش ریگ برای مناطقی که ملخ صحرایی مشاهده شده توزیع می‌شود.

وی اضافه کرد: پس از پایش و ردیابی توسط کارشناسان حفظ نباتات جهاد کشاورزی و مردم تاکنون ملخ صحرایی در شهرستان گناوه به صورت پراکنده و تعداد کم در روستای چاهک و چاه شور و بینک این شهرستان مشاهده شده که ۱۲ هکتار از کشتزارهای این روستاها سمپاشی شد.

مدیر جهاد کشاورزی گناوه تصریح کرد: ملخ‌ها تا کنون خسارتی به محصولات کشاورزی در این شهرستان وارد نکرده‌اند.

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group