يكشنبه 22 فروردين 1400 | Sunday 11 April 2021

جمعی از مردم به‌ویژه دانشجویان و طلاب برازجان امروز با تجمع و امضای طوماری خواستار رسیدگی به وضعیت مکان فعلی جمعه بازار این شهر شدند.

به گزارش دیارجنوب حدود 9 ماه قبل با وجود نظرات متفاوت مردم و فروشندگان که برخی با آن موافق و برخی مخالف بودند، طبق مصوبه شورای تأمین دشتستان محل استقرار جمعه‌بازار برازجان به قطعه زمینی اطراف پایانه مسافربری واقع در ورودی شهر و میدان شهدای خلیج فارس منتقل شد.
نبود زیرساخت‌های اولیه مانند آب، برق، آسفالت، سایبان و سرویس بهداشتی از مهم‌ترین مشکلات محل فعلی جمعه‌بازار برازجان است.

jomeh bazar borazjan 1
حادثه‌خیز بودن و نبود استاندارهای ترافیکی را هم باید به این مشکلات اضافه کرد که باعث فوت یکی از شهروندان در چهارم بهمن‌ماه سال جاری شد.
امروز جمعی از مردم به‌ویژه دانشجویان و طلاب برازجانی با برگزاری تجمع و امضای طوماری خطاب به دادستان برازجان خواستار جلوگیری از روند بی‌توجهی به قانون و برخورد با تضییع‌کنندگان حق مردم شدند.
در این طومار آمده است: قریب به 9 ماه است که کارگروه روزبازارهای جمعی برازجان، که طبق موضوع ماده 85 قانون نظام صنفی وظیفه راهبری روزبازارهای جمعی را به عهده دارد، با تصمیمی غیرشفاف و غیرکارشناسی، اقدام به جابه‌جایی جمعه‌بازار شهر برازجان به مکانی فاقد استانداردهای قانونی کرده است؛ استانداردهایی که در آیین‌نامه اجرایی قانون اصلاح ماده 13 قانون موادخوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و آیین‌نامه اجرایی ماده 16 قانون بهبود مستمر محیط کسب‌وکار بر آنها تأکید شده است.
این کارگروه حتی به نظر کارشناسی پلیس راه هم بی‌توجهی کرده چرا که پلیس راه مکان جدید را حادثه‌خیز و فاقد استانداردهای ترافیکی برای بازار دانسته بود.
این کارگروه با قصور در اجرای قوانین مذکور و بی‌توجهی به نظرات کارشناسان راهنمایی‌ورانندگی، که پیش از این باعث شده بود یک نفر قطع عضو شود، در آخرین حادثه در روز 4 بهمن 1398 باعث فوت یکی از شهروندان شد.
ما مردم برازجان از شما می‌خواهیم ضمن جلوگیری از ادامه روند بی‌توجهی به قوانین، با محاکمه مسؤولین مربوطه مانع از تضییع بیش از پیش حقوق عامه و تکرار چنین فجایعی برای دیگر شهروندان شوید.
همچنین ما مردم، به کارگروه مذکور و شورای تأمین اعلام می‌کنیم یک هفته فرصت دارند مکان مناسبی را مطابق با قانون برای جابه‌جایی جمعه‌بازار مهیا کنند که دیگر شاهد چنین حوادث ناگوار و سختی نباشیم./فارس

jomeh bazare borazjan 2

jomeh bazare borazjan 2jomeh bazare borazjan 2jomeh bazare borazjan 2jomeh bazare borazjan 2

نوشتن دیدگاه

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دیار جنوب در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استان بوشهر

Template Design:Dima Group